Drugi dzień katechez ŚDM (28.07.2016)

wpis w: ŚDM | 0

Kolejny dzień (czwartek, 28 lipca) trwających Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii rozpoczął się poranną Mszą św. w której uczestniczyli młodzi pielgrzymi z Rady Wyżnej. Mszę św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza sprawowali także opiekunowie grupy z Raby- ks. Norbert Sarota i ks. Bartłomiej Kleszcz. Po celebrze pielgrzymi udali się w dalszą drogę – na spotkanie z papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach.

Podobnie jak w dniu poprzednim o godz. 9. 30 rozpoczęła się katecheza, którą dziś wygłosił ks. Bp Marian Eleganti OSB, biskup pomocniczy diecezji Chur w Szwajcarii, a jednocześnie opiekun duchowy młodzieży niemieckiej w Szwajcarii. Następnie po katechezie był czas na pytania młodzieży kierowane do ks. biskupa. O godzinie 11.00 była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kardynała Rainera Woelki, metropolity diecezji kolońskiej.