Informacje dla parafian o ŚDM Kraków 2016

wpis w: ŚDM | 0

Informacje na dzień 22 lipca:

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie dla młodych pielgrzymów przybywających z całego świata, będą  przede wszystkim czasem modlitwy i wsłuchiwania się w słowa papieża o Bożym miłosierdziu, ale również przyjacielskim spotkaniem ludzi tej samej wiary.

Pielgrzymi w naszej parafii

Do naszej wspólnoty parafialnej Komitet Organizacyjny przydzielił 6 grup młodych Niemców, które łącznie liczą 416 osób. Pielgrzymi ci będą pod opieką swoich duszpasterzy. Pierwsza grupa przybędzie już w poniedziałek 25 lipca w godzinach południowych. Jeśli chodzi o zakwaterowanie tych osób, pragniemy, aby większość znalazła swoje miejsce w domach rodzinnych naszej parafii. 199 będzie musiało jednak przez tydzień zamieszkać w szkole. W poniedziałek 18 lipca Komitet Parafialny przygotował dla pielgrzymów ponad 400 pakietów.

Rodziny i osoby, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów w swoich domach zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 23 lipca po Mszy św. wieczornej w kościele, na którym podamy szczegółowe informacje dotyczące przyjazdu i zakwaterowania pielgrzymów.

Rodziny z naszej parafii, które mają taką możliwość przyjąć pielgrzymów, prosimy, aby zgłaszali się do Pani Janiny Piszczek (tel. 695 886 231). Bardzo zależy nam, aby jak największa ilość gości z Niemiec znalazła zakwaterowanie w domach.

Katechezy w parafii:

W naszym kościelne parafialnym w dniach 27- 29 lipca (środa – piątek) w godzinach od 9.00 do 13.00 będą odbywać się katechezy głoszone przez biskupów niemieckich.

Wyżywienie pielgrzymów: 

Jeśli chodzi o kwestię wyżywienia przybyłych do nas gości, osoby, które będą przyjmować pielgrzymów w swoich domach rodzinnych prosimy, aby zapewniły przybyłym śniadania. Pielgrzymi, którzy będą przebywać w szkole otrzymają śniadania przygotowywane na terenie szkoły w ramach wykupionych pakietów.

Ponadto jeśli chodzi o obiad i kolacje dla pielgrzymów, Komitet Organizacyjny przewidział specjalne talony, które będzie można zrealizować w specjalnych siedemnastu strefach żywieniowych na terenie Krakowa.

Udział wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość udziału wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem w ramach XXXI SDM w Krakowie pragniemy poinformować, że w programie ŚDM przewidziane są cztery wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:

– czwartek, 28 lipca, Błonia – Ceremonia Powitania Ojca Świętego przez młodzież;

– piątek, 29 lipca, Błonia – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

– sobota, 30 lipca, Campus Misericordiae – Czuwanie modlitewne z młodymi;

– niedziela, 31 lipca, Campus Misericordiae – Msza św. kończąca ŚDM.

BŁONIA
Podczas spotkań na Błoniach (czwartek, piątek) większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Dla pozostałych uczestników, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych (otwartych) oraz w Parku Jordana. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się kart wstępu.

CAMPUS MISERICORDIAE

Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae (sobota, niedziela). Również tutaj młodzież, która będzie zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza, jednak przewiduje się także dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.

Z naszej parafii tylko 11 osób zamówiło 29 bezpłatnych wejściówek.

Pierwszym zarejestrowanym uczestnikiem ŚDM jest papież Franciszek. Swoje zgłoszenie wysłał 26 lipca 2015 roku. Po 340 dniach, o północy 30 czerwca, standardowy system rejestracyjny został zamknięty. Zgłoszenia od pielgrzymów napływały do ostatnich minut. Przez 11 miesięcy trwania rejestracji, przez fazę I przeszło 10201 makro grup składających się z 899 498 osób.  Zarejestrowani uczestnicy pochodzą ze 187 krajów. Najwięcej pielgrzymów przyjedzie z Polski (171 979), Włoch (77 224), Francji (34 353), Hiszpanii (30 861), USA (27 017), Niemiec (15 484), Brazylii (13 370) i Ukrainy (8 092). Swoją chęć udziału w ŚDM zgłosiły także pojedyncze osoby z m.in. Mauretanii, Gujany, Kirgistanu, Fidżi, Samoa, Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Omanu, Mongolii, Czarnogóry i Anguilli. 1 lipca Komitet Organizacyjny uruchomił system rejestracji „Last Minute”. Moduł w uproszczonej formie jest przeznaczony do rejestracji pojedynczych osób, rodzin, grup przyjaciół.

 

Za pięć dwunasta warto poćwiczyć jeszcze taniec na ŚDM. Jak? Instrukcja poniżej…