Czerwiec 2013

Wymiana nagłośnienia kaplicy i cmentarza.

 

Sierpień 2013

cmentarz 2013 (3)Pan Kazimierz Wątor z Gaja wykonał tablicę ogłoszeniową na której umieszczono plan cmentarza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Październik 2013

SAM_2646Z inicjatywy księdza proboszcza wokół grobu ks. Franciszka Kusia (1920-1951) oczyszczono teren i ułożono kostkę

o

krzyż (1) - Kopia

2 października na cmentarzu został postawiony krzyż, który przywieziono z Libertowa. W pracowni stolarskiej pana Jana Szerszenia drzewo krzyża przygotowano i pomalowano. Kazimierz Wątor z Gaja wykonał obróbki na ramiona krzyża. Fundament pod krzyż, metalowy uchwyt i kostkę pod krzyżem wykonała firma Andrzeja Fornala z Gaja.   Korpus Chrystusa zakupiono w Kielcach – cena 1217 zł.

Listopad 2013

2013.11 (4)1 listopada o g. 14.30. ks. kan. Henryk Bąk, proboszcz z Opatkowic dokonał uroczystego poświęcenie krzyża. Po tej ceremonii rozpoczęła się procesja po cmentarzu do 5 stacji. Po procesji została odprawiona msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Paweł Jurek – proboszcz z Libertowa, a kazanie wygłosił ks. Stanisław Kasela proboszcz z Gaja.

 W dzień Wszystkich Świętych Rada Parafialna z Gaja, Libertowa i Opatkowic zbierała pieniądze na dzwon dla kaplicy na cmentarzu.