Jerzy, Maksymilian i Matka Boska

wpis w: Żywy Różaniec | 0

Zgodnie z tradycją, w sierpniu członkowie Róż Różańcowych z naszej parafii pielgrzymują do miejsc związanych z kultem Matki Bożej w naszej Ojczyźnie. W tym roku, w dniach 26-27 sierpnia były to Warszawa, Niepokalanów i Jasna Góra. Pielgrzymka ta miała charakter religijno- patriotyczny o czym świadczą odwiedzone miejsca oraz spotkane postacie. W sobotę, pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie- Żoliborzu, modlili się przy grobie bł. Jerzego Popiełuszki oraz odwiedzili muzeum, gdzie zapoznali się z historią życia i świętością bł. Jerzego. Następnie przez dwie godziny wraz z przewodnikiem mieli okazję zwiedzać Muzeum Postania Warszawskiego. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie i modlitwa w powstającej Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie.

Niedziela (27 sierpnia) to dzień spotkania z życiem i działalnością Rycerza Niepokalanej św. Maksymiliana Kolbe. Msza św, zwiedzanie muzeum św. Męczennika z Oświęcimia oraz modlitwa w Jego celi stały się głównymi wydarzeniami tego dnia. Po południu pielgrzymi oddali hołd 1700 pomordowanym przez Niemców Polakom w lasach Kampinosu, których groby znajdują się w Palmirach. Na koniec dnia, pielgrzymi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Częstochowie, patrzyli głęboko w oczy Swej Matki i podziwiali Jej nowe- stare korony, które zostały przygotowane na 300 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu.