Kościół domowy

Domowy Kościół, gałąź Ruchu Światło-Życie, to wspólnota tworzona przez całe rodziny – małżonków i ich dzieci – która chce pogłębić relacje z Bogiem i doświadczać Jego miłości.

Formacja skupiona jest wokół comiesięcznych spotkań małżeństw wraz z dziećmi w domu jednej z rodzin. Podczas tych spotkań małżonkowie dzielą się radościami i wyzwaniami poprzedniego miesiąca, wspólnie się modlą, rozważają Słowo Boże, a także analizują wybrany temat, który na fundamencie wiary ma pomóc im rozwijać duchowość małżeńską i rodzinną.

Krąg Rodzin to grupa, której spotkanie z Bogiem przeżywa się razem ze współmałżonkiem, a formacja prowadzi do budowania jedności całej rodziny. W umacnianiu się w duchowości Domowego Kościoła pomagają rekolekcje, organizowane w okresie wakacyjnym i ferii zimowych.

Krąg Rodzin w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gaju został założony z inicjatywy księdza Dominika Oliwy na przełomie 2015 i 2016 roku. W momencie założenia tworzyły go cztery rodziny, szybko jednak rozszerzył się do sześciu.

Członkowie Kręgu Rodzin aktywnie uczestniczą w życiu naszej parafii. Angażują się w liturgiczne celebracje, jak również materialnie i duchowo wspierają dzieła powstające w naszej parafii np. Różańcowy gaj.

Wszystkich małżonków, którzy szukają formy głębszego przeżywania relacji z Bogiem w jedności ze swoją rodziną zapraszamy do przyłączenia się do Domowego Kościoła.