W drodze na ŚDM: maj 2015

wpis w: ŚDM | 0

W piątek, 22 maja 2015 roku młodzież z Grupy Apostolskiej po raz kolejny przygotowała dla parafian wieczór modlitwy w intencji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Tym razem tematem spotkania była tajemnica Eucharystii jako duchowego umocnienia chrześcijanina.

Modlitwę poprzedził występ sceniczny w wykonaniu młodzieży: obecni w kościele usłyszeli ostrą muzykę zespołu Luxtorpeda i ujrzeli modlącą się z uniesionymi rękoma dziewczynę. Obok niej pojawił się Jezus, i chciał ofiarować jej miecz. Ta stanowczo odmówiła, dając do zrozumienia że wystarczy jej sama modlitwa. Wtem pojawiły się postacie ubrane na czarno – demony, które przewróciły dziewczynę na ziemię i nie pozwalały jej wstać. Po chwili bezskutecznej walki znów pojawił się Jezus. Tym razem dziewczyna chętnie przyjęła od Niego miecz i przy jego pomocy pokonała demony.

Każdy z nas podejmuje codziennie walkę z własnymi słabościami i grzechami. Jeśli będziemy liczyć tylko na nasze siły, na pewno przegramy. Dlatego tak ważna w życiu duchowym jest częsta Komunia święta, która daje oręż do walki i siłę do zwycięstwa.

Po występie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, po której każdy z uczestników modlitwy otrzymał indywidualne błogosławieństwo.