Matko Gajowska słyniesz poprzez wieki

wpis w: Z życia parafii | 0

10 września 2017 r. odchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP. W tym roku uroczystość ta miała charakter wyjątkowy ponieważ związana była z 740-leciem sprowadzenia cudownego obrazu Matki Bożej do Gaja.

Sumie odpustowej o 11.30 przewodniczył i kazanie wygłosił o. Andrzej Kordek, Oblat Maryi Niepokalanej, ktoremu w koncelebrze towarzyszył ks. Wacław Piszczek CM. Uroczystość odpustowa zgromadziła rzesze wiernych, którzy przybyli, aby oddać cześć, prosić i dziękować Naszej Matce, szczególnie licznie przybyły rodziny z małymi dziećmi. Po Mszy św. otrzymały one specjalne błogosławieństwo kapłańskie.

W dniu odpustu rozpoczął działalność sklepik parafialny, w którym można było nabyć różne przedmioty kultu związane w Matką Bożą Gajowską.