Msza święta

Liturgia (…) jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc. Albowiem prace apostolskie to mają na celu, aby wszyscy, stawszy się dziećmi Bożymi przez wiarę i chrzest, schodzili się razem, wielbili Boga pośród Kościoła, uczestniczyli w Ofierze i pożywali Wieczerzę Pańską. (Konstytucja o Liturgii świętej, nr 10).

Na mocy chrztu lud chrześcijański jest zobowiązany i uprawniony do udziału w obrzędach liturgicznych (Konstytucja o Liturgii świętej, nr 14).

Aktywne uczestnictwo domaga się, aby wszyscy uczestnicy liturgii, czy to wyświęceni szafarze, czy to wierni świeccy, pełniący swój urząd posługi lub swoją funkcję, wykonywali tylko to wszystko, co do nich należy (Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego nr 91).

Włącz się aktywnie w liturgię niedzielnej Mszy św. w naszej parafii!
  1. Wybierz posługę, którą chcesz spełnić.
  2. Wybierz datę.
  3. Wybierz godzinę.
  4. Podaj swoje imię, nr telefonu oraz adres e-mail (dane dostępne tylko dla administratora strony) i naciśnij przycisk „Zarezerwuj spotkanie”.
  5. Otrzymasz e-mail potwierdzającego rezerwację. W mailu będzie podany link do ewentualnego odwołania rezerwacji.
  6. Zgłoś się 10 min. przed Mszą św. do zakrystii w celu przygotowania się do wykonania posługi.

Kalendarz służby