Niezapomniane wakacje w Gąskach

wpis w: Grupa Apostolska, Z życia parafii | 0

W piątek, 3 lipca tego roku grupa 27 dzieci i młodzieży wraz z czterema opiekunami wyruszyła spod naszego kościoła parafialnego do niewielkiej miejscowości położonej nad samym Morzem Bałtyckim o nazwie Gąski, aby tam wspólnie spędzić siedem wspaniałych wakacyjnych dni. Opiekę nad dziećmi zapewnili: pani Janina Piszczek, pani Iwona Sikora i pani Joanna Zaborowska. O duchową stronę wypoczynku troszczył się ks. Bartosz Zaborowski. Pan Bóg dał wczasowiczom urozmaiconą pogodę. Pierwsze dni były upalne, co pozwoliło spędzić piękne chwile na plaży, zorganizować konkurs na największą i najpiękniejszą budowlę z piasku, popływać w chłodnym morzu wpław, a także przy pomocy pontonu.

Kolejne dni były mniej gorące i wietrzne. Ale również taka pogoda okazała się sprzyjać dobrej zabawie. Pozwoliła na puszczanie latawców, na wizytę w Luna Parku w Mielnie, na rejs po Jeziorze Jamno, a także na wspaniałą przygodę w Parku „Dziki Zachód” w Zieleniewie. Dzięki tej ostatniej atrakcji każdy z uczestników wyjazdu mógł na chwilę zamienić się w Indianina albo kowboja, mógł przejechać się na koniu, spróbować ujeżdżania byka, postrzelać z łuku, a nawet być świadkiem napadu na bank. Ostatnie dni pobytu nad morzem były przeważnie deszczowe, ale i to nie popsuło wypoczynku naszej młodzieży. Pochmurne dni były okazją do zabawy w karaoke, do obejrzenia ciekawych filmów i wspólnych zabaw w pomieszczeniu.

Niestety wszystko co piękne szybko mija… W sobotę 11 lipca trzeba było wyruszyć w drogę powrotną, aby na następny dzień powrócić do domów. Pewne jest jedno: są takie chwile, których nie sposób zapomnieć, chwile do których się chętnie wraca we wspomnieniach. W takie chwile obfitował czas spędzony w Gąskach.