Ogłoszenia parafialne na czas stanu zagrożenia epidemicznego- aktualizacja

wpis w: Z życia parafii | 0

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               15 marca 2020 r.

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego:

1. Rekolekcje parafialne zostają przełożone. O. Hubert pozdrawia, zapewnia o modlitwie i jest gotów poprowadzić rekolekcje w późniejszym terminie.
  2. Sobota, 14.03., Msza św. o 18.00 recytowana, bez organisty z limitem osób uczestniczących (max 50). Wieczór Uwielbienia Pana odwołany.
  3. Niedziela, 15.03., Msze święte i nabożeństwa według stałego porządku, ale z limitem osób uczestniczących (max 50). Przed południem Msze św. recytowane bez organisty. Nie będzie Godzinek i Gorzkich Żali. Msza święta o 17.00 z udziałem organisty, transmitowane przez Internet na stronie parafialnej.
  4. Od niedzieli, codziennie o 20.30 różaniec odmawiany przed wizerunkiem Matki Bożej Gajowskiej przez kapłana – bez udziału wiernych – w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia transmitowany on-line na stronie parafialnej. Zachęcamy, aby parafianie w tym samym czasie – w duchowej łączności z kapłanem – odmawiali różaniec w swoich rodzinach.
  5. W tygodniu Msze św. wg stałego porządku.
  6. Poniedziałek, 16.03., wtorek, 17.03., intencje mszalne z 19.30 zostaną odprawione o 18.00.
  7. Czwartek, 19.03., uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  8. Piątek, 20.03., Drogi Krzyżowe o 17.00, 19.30 i w kaplicy w Lusinie odwołane.
  9. Adoracja w ciszy pół godziny przed każdą wieczorną Mszą św. pozostaje bez zmian.
  10. Przypominamy, że w czasie Mszy św. znak pokoju przekazujemy skinięciem głową, a Komunia święta będzie udzielana tylko i wyłącznie na rękę.
  11. Ewentualne pogrzeby będą odprawiane w kaplicy na cmentarzu w wąskim gronie najbliższej rodziny.
  12. Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostają przełożone na późniejszy termin.
  13. Kancelaria nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny na numer komórkowy: 509 945 751.