Ojciec Św. Fanciszek podarował nam egzemplarz Ewangelii

wpis w: Krąg Biblijny | 0

Ojciec Święty Franciszek często zachęca nas do codziennego czytania Pisma Świętego i noszenia przy sobie kieszonkowego wydania Biblii. Nawiązując do dawnej tradycji Kościoła zgodnie z którą przygotowujący się do chrztu katechumeni otrzymywali  Biblię, w okresie Wielkiego Postu, Franciszek uczynił podobny gest.

„Dzisiaj chcę podarować wam, obecnym na placu – ale jako znak dla wszystkich – kieszonkową Ewangelię. Zostanie rozdana za darmo. Weźcie ją, noście ze sobą, i czytajcie codziennie: to Jezus, który do was mówi! Tak jak On i ja wam mówię: «Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!», dzielcie się przesłaniem Ewangelii. Może jednak ktoś nie wierzy, że to jest gratis: «Ojcze, ale ile muszę zapłacić?» – mówił Papież. – Umówmy się, że w zamian za ten dar, uczynicie akt miłosierdzia, gest bezinteresownej miłości, pomodlicie się za nieprzyjaciół, o pojednanie, czy w innej intencji… Dzisiaj można czytać Ewangelię za pomocą wielu narzędzi technologicznych. Można nosić ze sobą całą Biblię w telefonie czy tablecie. Ważne jest czytanie Słowa Bożego za pomocą wszelkich środków, ale czytanie Słowa, bo to Jezus do nas mówi. I przyjmowanie go otwartym sercem. Wtedy dobre ziarno przyniesie owoc!”.