Oto jest TYDZIEŃ, który dał nam Pan

wpis w: Z życia parafii | 0

W Niedzielę Trójcy Świętej (27 maja 2018r.) 36 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju, jak również ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lusinie przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Ten wyjątkowy dzień został przedłużony o tzw. Biały Tydzień, podczas którego dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w Mszy Św. wieczornej. Tydzień ten jest wyrazem wdzięczności Panu Bogu za dar miłosierdzia dany w podczas pierwszej Spowiedzi Świętej, a przede wszystkim za dar Eucharystii i pełnego uczestnictwa we Mszy Św., jaki stał się udziałem tych dzieci. Ponadto we wtorek (29 maja) Biały Tydzień został ubogacony pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin do sanktuariów w Leśniowie i Gidlach. Zapraszamy do obejrzenia kilku ujęć z tego wyjątkowego wyjazdu.