XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                        15 września 2019 r.

1. Dziś o 15.00 w kaplicy na cmentarzu Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych. Za tydzień, w niedzielę, 22.09., o 15.00 będzie Msza św. Intencje za naszych zmarłych na tę Mszę św. można składać w zakrystii.
  2. Środa, 18.09., święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  3. Czwartek, 19.09., po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  4. Piątek, 20.09., III piątek miesiąca. O 18.00 Msza św. w intencji wiernych zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  5. Sobota, 21.09., święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O 15.00 Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich grup działających przy naszej parafii, jak również chętnych, którzy chcieliby się czynnie włączyć w życie parafii. Po Mszy św. pizza w namiocie na plebańskim podwórku. O 19.00 Wieczór Uwielbienia Pana.
  6. Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli remont przedsionka, drzwi wejściowych i klatki schodowej na chór. W czasie zbiórki w ubiegłą niedzielę złożono 24040,00 zł i 20 Euro, na konto wpłynęło 3600,00 zł, co łącznie daje kwotę 27640 zł i 20 Euro. Bóg zapłać Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przeprowadzenie zbiórki.
  7. Zakończona została renowacja drzwi wejściowych, przeprowadzona systemem gospodarczym, dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom panów: Jana Szerszenia, Marka Młynarczyka, Ryszarda Piekuta, Bolesława Tylka, Bogdana Łukasika i Łukasza Sikonia, którym składamy serdeczne podziękowania. Zapewne posłużą jeszcze dobrych parę lat. Byłoby jednak pięknie, gdyby na 700-lecie parafii w 2025 r. zostały ufundowane nowe, monumentalne drzwi, które doczekają 800-lecie parafii.
  8. Pan konserwator opiekujący się naszym kościołem zwraca się z prośbą o poszukanie starych zdjęć np. ślubnych lub komunijnych na których byłoby widać jak wyglądały kropielnice w przedsionku kościoła.
  9. Wielkie dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w ubiegłą niedzielę, przyczyniając się do rozwoju kultu MB Gajowskiej.
  10. Szczególne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie kościoła i samej uroczystości odpustowej:
    • Państwu Krystynie i Stanisławowi Wróbel za pokrycie kosztów odnowienia feretronu MB Gajowskiej.
    • Panu Jerzemu Przeworskemu za wymianę halogenów przy ołtarzu i naprawę usterek oświetlenia na własny koszt.
    • Rodzinom Sikoń i Mrowczyk oraz panom: Ryszardowi Piekut, Bolesławowi Tylek za posprzątanie terenu wokół kościoła.
    • Rodzinom Sikoń i Mrowczyk oraz paniom: Marii Kamińskiej, Dominice Pąchalskiej, Urszuli Chmiel, Dorocie Pyzik, Annie Kłosowskiej i panu Bartłomiejowi Dudzik za pomoc w posprzątaniu kościoła.
    • Pani Zakrystiance za piękną dekorację kościoła i koordynację wszystkich prac.
    • Panom Piotrowi Wątor i Janowi Wątor za odnowienie Figury MB Niepokalanej przed starą plebanią.
    • Panom Piotrowi Wątor i Ryszardowi Piekut za odmalowanie krzyża, a panu Bolesławowi Tylek za przycięcie krzewów wokół krzyża.
    • Pani Elżbiecie Basiorce oraz całej scholii za przygotowanie śpiewów i procesji. Rowerzystom za przygotowanie liturgii Mszy św. o 17.00.
    • Członkom Grupy Modlitewnej za dyżury w sklepiku parafialnym.
  11. Na stronie parafialnej fotorelacja z odpustu przygotowana przez Sylwię i Mateusza Kot, którym serdecznie dziękujemy.
  12. W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, w przyszłą niedzielę, będziemy gościć Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera: dwie Polki oraz dwie Nigeryjki. Siostry Nigeryjki opowiedzą o misjach oraz prześladowaniu chrześcijan w Nigerii. Włączą się także w Liturgię Mszy Świętych, m.in. zaśpiewają pieśń w ich ojczystym języku igbo. Po Mszach Świętych będą rozprowadzać materiały misyjne. Więcej informacji o wizycie sióstr na naszej stronie internetowej.
  13. Róża Różańcowa MB Kalwaryjskiej, w sobotę, 19.10., organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki. Dróżki poprowadzi Mateusz Przetocki. Wyjazd z dolnego parkingu o 6.30. Zapisy u p. Jana Szerszenia lub w zakrystii. Koszt wyjazdu 17,00 zł. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia.
  14. Na stronie parafialnej fotorelacja z wczorajszego treningu Nordic Walkingu. Zapraszamy na kolejny trening Nordic Walkingu w sobotę, 21.09., o 9.00. Trening ma charakter otwarty i jest bezpłatny. Będzie możliwość wypożyczenia kijów.