III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                               24 marca 2019 r.

1. 00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Dziś kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum wracają z 3 – dniowych rekolekcji, które stanowiły zwieńczenie ich 3 – letniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, który przyjmą w sobotę, 11.05.
  3. W poniedziałek, 25.03., – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o 18.00 rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dodatkowa Msza św. o 19.30. Kancelaria nieczynna.
  4. We wtorek, 26.03., o 17.00 – zbiórka dla ministrantów z klasy IV.
  5. W piątek, 22.03., o 17.00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 – druga Droga Krzyżowa. O 18.00 – Droga Krzyżowa w kaplicy w Lusinie.
  6. W sobota, 6.04., czyli za dwa tygodnie, o 19.00 – w naszym kościele odbędzie się koncert skrzypcowy zatytułowany: „Skrzypce pasyjno-wielkanocne”. W programie m.in. utwory Bacha, Bartoka, Hindemitha. Wystąpi Jarosław Adamus – polski skrzypek, kompozytor i pedagog, od niemal trzydziestu lat mieszkający w Marsylii we Francji, koncertujący na scenach całej Europy. Wykonywane utwory będą opatrzone komentarzami wprowadzającymi w świat muzyki skrzypcowej.