XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                        10 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie”. Po Mszach św. zbiórka na pomoc chrześcijanom w Sudanie. Wychodząc z kościoła warto zabrać małą ulotkę skrótowo przedstawiającą sytuację w Sudanie Południowym.
  2. Zgodnie z zarządzeniem Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, w naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  3. Przez cały listopad od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych.
  4. Poniedziałek, 11.11., Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę, szczególnie w czasie Mszy św. o 18.00.
  5. Piątek, 15.11., 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. Różaniec za zmarłych poprowadzą dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodzice.
  6. Ponieważ zostało zgłoszonych jedynie troje kandydatów do PRD, planowane na przyszłą niedzielę wybory, zostają odwołane.
  7. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania oraz anonimowemu darczyńcy za ufundowanie nowego systemu multimedialnego do kościoła.
  8. W kościele włączane jest już ogrzewanie. Jest ono przeznaczone do ogrzewania ludzi, a nie budynku. W każdej ławce jest przełącznik pozwalający na włączenie i wyłączanie ogrzewania. Tak jak w domu wyłączamy niepotrzebne w danym momencie odbiorniki energii, tak i w kościele wyłączajmy ogrzewanie jeżeli w danej ławce nikogo nie ma. W ten sposób będziemy mieć bezpośredni wpływ na wysokość faktury za prąd, która płacona jest z niedzielnej składki. Pamiętajmy również, że 50 tys. długu za ogrzewanie, które zostały z ubiegłego roku, zostało spłaconych 20 tys. Pozostaje zatem do spłacenia jeszcze 30 tys. zł!