XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA                               14 października 2018 r.

1. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem kwesta na stypendia fundowane przez Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzona przez uczniów Szkolnego Koła Caritas w Gaju.
  2. Dzisiaj o 11.30 Msza św. za Ojczyznę, będąca zakończeniem Nowenny Jubileuszowej przed 100-leciem odzyskania niepodległości. O 14.00 spotkanie formacyjne Domowego Kościoła.
  3. W tygodniu różaniec po Mszy św. wieczornej, a w kaplicy w Lusinie o 17.30. Pół godziny przed każdą Mszą św. to czas na spotkanie z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty i Pojednania.
  4. We wtorek, 16.10., 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. O 16.30 w Sanktuarium Jana Pawła II Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych, w czasie której kazanie wygłosi kard. Stanisław Dziwisz. O 19.00 spotkanie pod „Oknem Papieskim”, a o 20.30 koncert na Rynku Gł. Szczegółowy program uroczystości na stronie internetowej diecezja.pl i na afiszu w gablocie przed kościołem.
  5. W czwartek, 18.10., święto św. Łukasza, ewangelisty. O 19.00 zbiórka dla lektorów.
  6. W piątek, 19.10., z racji III piątku miesiąca Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz wypominki i różaniec za zmarłych.
  7. W sobotę, 20.10., uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Na Mszy św. o 7.00 będziemy się modlili w intencji uczestników Jerycha różańcowego.
  8. W przyszłą niedzielę10., będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć seminarium w Moshi, w północno-wschodniej Tanzanii.
  9. Zachęcamy chłopców od klasy IV do służby przy ołtarzu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Dominika.
  10. Zachęcamy wszystkich do czynnego włączania się w liturgię niedzielnej Mszy św. poprzez czytanie lekcji, śpiew psalmu, podawanie wezwań modlitwy wiernych, uczestnictwo w procesji z darami oraz zbieranie składki.
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy dysponentów grobów na cmentarzu w Gaju, by zadbali o groby pozostające w ich dyspozycji, nie zaśmiecając przy tym cmentarza. Śmieci należy wrzucać tylko i wyłącznie do kontenerów, a nie zostawiać obok nich.
  12. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie różańca o 14.30. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W przedsionku kościoła są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Na ich odwrocie prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska zmarłych i składać je w zakrystii.