XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               17 czerwca 2018r.

1. Zachęcamy do codziennej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie przed błogosławieństwem mszalnym odmawiamy Litanię do NSPJ. Dziś przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Odpust w Libertowie. W Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: Niepodległa za Życiem.
  2. W piątek, 22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Gaja i Lusiny o godz. 9.00. Ks. Proboszcz składa wyrazy wdzięczności ks. Dominikowi i katechetkom: p. Janinie i p. Aldonie za pracę katechetyczną w roku szkolnym 2017/18. Ks. Prob. dziękuje też za wszelkie dodatkowe formy pracy z dziećmi i młodzieżą w duszpasterstwie parafialnym. Na czas nadchodzących wakacji wszystkim nauczycielom i wychowawcom ks. prob. życzy dobrego ubogacającego wypoczynku.
  3. W sobotę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. „Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś wyjątkowym, by być tatą” pisze w tygodniku NIEDZIELA Hubert Kowalski. W Częstochowie „Męskie oblężenie Jasnej Góry”. Zachęcamy do modlitwy w intencjach ojców. Dla żyjących – w tym dniu – będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, aby byli dobrym przykładem dla dzieci, a dla zmarłych o wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. W niedzielę, 24 czerwca, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela o 11.30 uroczysta Msza Św. koncelebrowana z okazji zakończenia pełnienia funkcji Proboszcza przez ks. Stanisława Kaselę.
  5. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie proponuje studia na różnych kierunkach. Więcej na ulotkach w formie zakładki. Do zabrania ze stolika z prasą.
  6. Corocznie w jednym z większych miast naszego kontynentu odbywa się Europejskie Spotkanie Młodzieży organizowane przez Wspólnotę Taizé, podczas którego uczestnicy gromadzą się na wspólnej modlitwie opartej na śpiewaniu krótkich kanonów w różnych językach i rozważaniu fragmentów Pisma Świętego. Blisko 4-dniowy pobyt wzbogacony jest o wiele wydarzeń tj. dyskusje w grupkach dzielenia, rozważania, wykłady czy koncerty muzyczne. W tym roku to spotkanie modlitewne odbędzie się w Madrycie w okresie 28.12.2018 – 01.01.2019r. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.taize.fr.
  7. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w Królestwie Bożym.