XX NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                 19 sierpnia 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś odpust w Opatkowicach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Suma o 11.30
  2. W piątek, 24.08.2018 – święto św. Bartłomieja, Apostoła. Odpust w Mogilanach będzie w przyszłą niedzielę. Suma również o 11.30
  3. Rozpoczynamy przygotowania do naszego odpustu parafialnego, który będzie w niedzielę, 9.09.2018. W sobotę, 8.09.2018, w sam dzień święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o 7.00 uroczysta Msza św. ku czci Pani Gajowskie,j a następnie poświęcenie odnowionej figury Matki Boskiej i procesyjne przeniesienie jej do odrestaurowanej krypty. Przez cały dzień możliwość nawiedzenia kościoła i krypty z cudownym źródełkiem. Po wieczornej Mszy św. o 19.00 „Wieczór Uwielbienia Pana”. W niedzielę po sumie o 11.30 na dolnym parkingu rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci, grillem, domowym ciastem i napojami. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy szczególnie rowerzystów. Już dziś prosimy o włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie odpustu. Sprzątanie kościoła zaplanowane jest na trzy dni od poniedziałku 3.09.18 do środy 5.09.18 po wieczornej Mszy św., zaś koszenie terenu wokół kościoła na poniedziałek, 3.09.18 na 15.00. W razie niepogody będzie przesuwane na kolejne dni. Przygotowanie liturgii odpustowej koordynuje pani Elżbieta Basiorka, nowa księgowa Rady Parafialnej. Wszystkich, którym leży na sercu piękno liturgii i dobro naszej parafii, prosimy by kontaktowali się z panią Elą, zgłaszając swoją gotowość udziału w liturgii, nie tylko sumy odpustowej, ale również pozostałych Mszy św. Przygotowanie kościoła do odpustu koordynuje pani Zakrystianka, a przygotowanie pikniku koordynuje przewodnicząca Rady Parafialnej pani Janina Piszczek. Głównie chodzi o organizację parafialnego stoiska z domowym ciastem i napojami oraz sklepiku z dewocjonaliami. Prośba do panów, aby pomogli w przygotowaniu namiotów i stolików z ławkami, jak również pokierowali ruchem przybywających gości. Zamówione będę również toitoi-e. Spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowań do odpustu będzie we wtorek, 21.08.2018, o 19.15. Spotkanie ma charakter otwarty i wszyscy niech czują się zaproszeni.
  4. W czasie odpustu Rada Parafialna tradycyjnie będzie zbierała ofiary na pokrycie kosztów renowacji krypty i babińca.
  5. Dzisiejszy świat mówi językiem mediów, głównie społecznościowych, dlatego jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani dawać świadectwo naszej wiary również posługując się tym językiem. Stąd wielka prośba do wszystkich parafian posługujących się mediami społecznościowymi, aby nasz odpust odbił się w nich szerokim echem. Zaangażujmy nasze talenty i umiejętności w szerzenie kultu Pani Gajowskiej. Starajmy się też wymieniać pomysłami i wzajemnie się inspirować. Jeżeli ktoś z parafian byłby w stanie przygotować krótki filmik promujący naszą parafię, wykorzystują profesjonalną wiedzę i sprzęt np. drona, to byłby to istotny wkład w życie parafii.
  6. Praca zespołowa, solidarne zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za parafię z całą pewnością zaowocują pięknym odpustem, rozwojem kultu Pani Gajowskiej i duchowym rozwojem parafian.
  7. Szkolne Koło CARITAS działające przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w akcję „Kredkobranie” zorganizowaną przez Fundację „Ignatianum” oraz Stowarzyszenie „Korzenie”. Akcja ma wesprzeć polskich uczniów mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Apelujemy do ludzi dobrej woli o zakup zeszytów, bloków rysunkowych, przyborów szkolnych, materiałów plastycznych, piórników, lektur szkolnych itp. i składanie ich w przedsionku kościoła od jutra do niedzieli 23 września. Dary te następnie zostaną przekazane przez opiekunów SK CARITAS Fundacji „ Ignatianum” w Krakowie a stamtąd dotrą do dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego mieszkających na Kresach.
    Z uwagi na trwające obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „100 uśmiechów na Stulecie”. Akcję można także wesprzeć poprzez przelew pieniężny na konto Fundacji „Ignatianum”: Pokażmy naszym młodym rodakom mieszkającym poza granicami kraju, że ich los nie jest nam obojętny, bo przecież to oni za kilka lat będą ambasadorami Polski za granicą wśród swoich rówieśników i zarazem strażnikami polskich miejsc pamięci na Kresach.