Październik miesiącem różańca

wpis w: Żywy Różaniec | 0

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

(Jan Paweł II)

Październik tradycyjnie związany jest z modlitwą różańcową. Jest to czas sposobny ku temu, żeby znów przypomnieć sobie nawoływanie Matki Bożej z Fatimy o konieczności wypraszania dla świata ratunku przez pokutę i modlitwę, zwłaszcza modlitwę różańcową, która posiada potężną moc. Warto przypomnieć sobie słowa papieży zachęcających do odmawiania różańca, z zwłaszcza słów Jana Pawła II, który szczególnie umiłował tę formę modlitwy.

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30. W tym roku dzieci przychodzące na różaniec do naszego kościoła parafialnego będą spotykać się z postaciami świętych dzieci.