Pielgrzymi odjechali, pozostała wdzięczność (01.08.2016)

wpis w: ŚDM | 0

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. W poniedziałek (01.08.2016) z Krakowa, ale także z naszej parafii, powoli wyruszały grupy młodych pielgrzymów, aby dotrzeć do swych domów rodzinnych i wspólnot parafialnych. Serca młodych przepełnione były radością i entuzjazmem ze spotkania z Następcą Chrystusa – Papieżem Franciszkiem, ale także z innymi młodymi ludźmi.

W imieniu goszczącej u nas młodzieży i ich opiekunów dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i organizację ŚDM w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy rodzinom, które gościły młodych pielgrzymów, Dyrekcji, pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkół w Gaju.

Nasze podziękowania chcemy wyrazić słowami papieża Franciszka, wypowiedzianymi do młodych podczas Mszy św. Posłania: Na zakończenie tej uroczystości chciałbym dołączyć do was wszystkich w dziękczynieniu Bogu, Ojcu nieskończonego miłosierdzia za to, że pozwolił nam przeżyć ten Światowy Dzień Młodzieży. Wielkie „dziękuję” kieruję do was, drodzy młodzi! Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym. Święty Jan Paweł II radował się z nieba, i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii.

Duszpasterze i członkowie Komitetu Parafialnego ŚDM