Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

wpis w: Szkoła | 0

11 października 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju i ich katecheci brali udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Wraz z 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, a także z Białorusi, dziękowali  za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W tym roku pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbywa się pod hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”. 

Mszy św. na jasnogórskich wałach przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, świadek życia papieża z Polski. Ks. Arcybiskup podkreślał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył, ale którym stawiał trudne zadania. – Uczył życia nie na skróty, ale według porządku i harmonii jaka wyszła z zamysłu Stwórcy. Uczył życia w odpowiedzialności za siebie i za innych, a takie życie odrzuca postawę egoistycznego pragnienia i działania, tylko po to, by zaspokoić swoje życiowe marzenia – mówił kaznodzieja.