Powitanie nowego Księdza Proboszcza

wpis w: Z życia parafii | 0

W pierwszą niedzielę lipca (1 lipca) na Mszy św. o godz. 11.30 miało miejsce uroczyste powitanie nowego ks. proboszcza. Jest nim ks. dr Emil Furtak, wyświęcony na kapłana w 1989 r.

Obrzęd Objęcia Parafii przez nowego proboszcza rozpoczął się od powitania go w drzwiach kościoła dokonanego przez delegację Rady Parafialnej oraz przekazania mu kluczy do kościoła. Następnie po  pozdrowieniu dziekan naszego dekanatu ks. Piotr Kluska jako delegat biskupa, przedstawił nowego proboszcza wspólnocie parafialnej i odczytał dekret biskupa. Dziekan w imieniu biskupa był świadkiem jego wyznania wiary i przyjął od niego przyrzeczenie wierności, które zostało uroczyście podpisane wobec całego zgromadzenia. Dopełnieniem obrzędu było przekazanie nowemu ks. proboszczowi księgi chrztów oraz stuły w której będzie sprawował sakrament pokuty i pojednania. Mszy św. przewodniczył nowy Proboszcz-  ks. Emil Furtak, który także skierował do zgromadzonej wspólnoty słowo. Po uroczystej Eucharystii na dolnym parkingu miał miejsce parafialny piknik.

W linku poniżej pełny tekst homilii nowego ks. Proboszcza wygłoszonej w dniu instalacji:

Gaj, 01.07.2018.pdf