Powstało Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci

wpis w: Żywy Różaniec | 0

W piątek, 24 listopada 2017 r. zostało zainicjowane Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci. Na pierwsze spotkanie przyszło 5 dzieci, które wspólnie chcą modlić się na różańcu w intencjach swoich rodzin, naszej parafii oraz Ojczyzny.

Na następnym spotkaniu, w czwartek (7 grudnia) inicjatywę modlitwy różańcowej podjęło kolejne 15 dzieci. Dzięki temu możemy oficjalnie już ogłosić, że w naszej parafii powstało Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) na Mszy Św. o godz. 17.00 dzieci publicznie w obecności swoich rodziców i dziadków przyrzekły codziennie odmawiać dziesiątek różańca oraz gorliwie rozszerzać wokół siebie kult Niepokalanej Dziewicy.

Podwórkowe Kółko Różańcowe otrzymało imię św. Franciszka i Hiacynty Marto, dzieci z Fatimy. Opiekunem Koła została Pani Anna Wojtyczek. Do PKRD należy 10 dziewczynek i 10 chłopców. Obowiązkiem dzieci należących do tej grupy jest raz w miesiącu uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych oraz codziennie odmawiać dziesiątek różańca.

Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci w naszej parafii jest konkretnym owocem trwającego roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie i 140-lecia objawień MB w Gietrzwałdzie.

O idei, historii oraz działalności Podwórkowych Kółek Różańcowych można przeczytać klikając poniżej:

www.pkrd.pl