Protokół z posiedzenia Rady Parafialnej (18 sierpnia)

wpis w: Rada Parafialna 2015 | 0

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA

RADY PARAFIALNEJ PARAFII NNMP W GAJU

(18 sierpnia 2015)

We wtorek 18 sierpnia odbyło się 5 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej naszej parafii w 2015. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Stanisław Kasela,  Eugeniusz Wątor, Anonina Gil, Roman Sarna, Piotr Sarna, Beata Nowak, Jan Marek, Jan Wątor, Jan Szerszeń, Zdzisław Zgraja, Anna Wojtyczek, Bolesław Tylek.

Spotkanie dotyczyło omówienia przeprowadzonych prac I etapu elewacji Kościoła.

1.Rada po oglądnięciu efektów prac wypowiedziała swoje opinie w formie „ burzy  mózgów”. Uznano obecny stan wykonanych prac za niezadowalający.

2.Ksiądz proboszcz poruszył sprawę śmieci na cmentarzu. Notorycznie od jakiegoś czasu do kontenera przy cmentarzu są wyrzucane śmieci i zużyte sprzęty AGD typu lodówka, oraz części samochodowe. W ten sposób kontener bardzo szybko  się zapełnia i trzeba go częściej opróżniać co generuje bardzo wysokie koszty. Rada ma się zastanowić jak tę sprawę rozwiązać. Zdarzają się też dosyć często kradzieże kwiatów.

  1. 6 września w naszym kościele odbędzie się odpust parafialny. Jak co roku członkowie rady będą zbierali ofiary przy kościele. W tym roku na cel dalszego remontu elewacji kościoła:

7.00-9.00        Jan Marek, Roman Sarna

9.00-11.00      1) Jan Szerszeń, Jan Wątor    2) Beata Nowak, Bogusław Przetocki

11.00-13.00 1) Bolesław Tylek, Piotr Sarna   2) Janina Piszczek, Antonina Gil

16.30-18.00 Zdzisław Zgraja, Piotr Sarna