Przedświątecznie…

wpis w: Grupa Apostolska, Z życia parafii | 0

Jeszcze trwa Adwent, ale w naszej parafii już od kilku dni panuje przedświąteczna atmosfera.

Dzieci i młodzież z Grupy Apostolskiej dwa tygodnie wcześniej rozpoczęły przygotowania do akcji „Sianko 2015”. Wraz z animatorami przygotowały na wigilijny stół sianko i figurkę Dzieciątka Jezus. Przez dwie niedziele Adwentu można było wychodząc z kościoła nabyć „symboliczne zawiniątko”.

Z kolei Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Gaju wraz z opiekunami przeprowadziło zbiórkę żywności i produktów dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Parafianie przygotowali 80 TYTEK MIŁOSIERDZIA z których zostały przygotowane paczki dla 14 rodzin.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i okazali hojność serca.

W obu szkołach naszej parafii – zarówno w Gaju, jak i Lusinie – najmłodsi przygotowali przedświąteczne Jasełka. Była to także doskonała okazja dla promocji szkoły na zewnątrz. Na przedstawienie przybyło wiele osób, które myślą o zamiarze wysłania dzieci do tych placówek.