RODO w kancelarii parafialnej

wpis w: Ogólne | 0

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenie dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), czyli tzw. RODO.

W związku z powyższym, informujemy, że wszelkiego rodzaju zaświadczenia będą wydawane wyłącznie osobom pełnoletnim lub prawnym opiekunom osób niepełnoletnich, których przedmiotowe dokumenty dotyczą (np. matka nie otrzyma świadectwa chrztu pełnoletniej córki).

Odebranie dokumentu przez osobę trzecią będzie możliwe na podstawie pisemnego pełnomocnictwa wskazującego personalia osoby upoważnionej.

Po dokumenty prosimy zgłaszać się z dowodem tożsamości.