ŚDM- Jesteśmy razem!

wpis w: ŚDM | 0

sdm-razem

Blisko 4,5 tysiąca młodych uczestniczyło w pierwszym spotkaniu z cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem”, które odbyło się w Tauron Arenie w Krakowie w piątek 28 października. Wśród nich była także grupka młodzieży z naszej parafii pod opieką Katechetki Janiny Piszczek.

Wydarzenie rozpoczął dynamiczny koncert zespołu „niemaGOtu”, po którym kilka osób przedstawiło swoje przeżycia związane z organizacją i przebiegiem Światowych Dni Młodzieży.

Lipcowe święto młodych z perspektywy wolontariusza zaprezentowała Gabriela Flaszczyńska.
Młodych poruszyło również świadectwo rodziny, która podczas ŚDM ugościła prawie 90 pielgrzymów. „Dzięki obcowaniu z tak cudowną młodzieżą odmłodnieliśmy. To było wyjątkowe doświadczenie wspólnoty – w domu, w całym mieście. Wspólnoty, która przyjechała do Krakowa dla Chrystusa” – mówił Michał Wojtulewicz, któremu na scenie towarzyszyła żona i czwórka dzieci.

Swoimi doświadczeniami z uczestnikami spotkania podzielił się także ks. Robert Woźniak, który podczas ŚDM pełnił funkcję tłumacza Ojca Świętego. „Sposób bycia papieża bardzo wiele nam mówił. W Częstochowie Ojciec Święty zapatrzył się na Matkę Bożą. On jest bardzo Maryjnym człowiekiem, widzącym w jej perspektywie cały Kościół. Wtedy powiedział, że styl Kościoła to pokora, miłość i konkretny dotyk” – wspominał.
Do młodych zwrócił się także kard. Stanisław Dziwisz. „Musimy zrobić razem wszystko, by Światowe Dni Młodzieży nie przeszły do historii – aby one trwały. Byśmy wyciągnęli wnioski dla was, Kościoła i społeczeństwa. Żeby nie stracić tego, co zyskaliśmy. Przede wszystkim tej jedności i tego wspólnego języka – języka solidarności, miłości
i Ewangelii” – zachęcił metropolita krakowski.

Piątkowe spotkanie zakończyła wspólna Eucharystia i uwielbienie. W homilii bp Grzegorz Ryś wezwał młodzież, by konkretne działania miłosierdzia podejmować w parafii i być w niej znakiem Kościoła wspólnoty, w którym miłość do Boga i bliźniego jest sprecyzowana
i namacalna.

Następnym wydarzeniem z cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem” będzie koncert dziękczynno-uwielbieniowy pod hasłem „Bóg liczy na Ciebie!”, który odbędzie się 13 listopada również w Tauron Arenie.
W listopadzie rozpocznie się również cykl comiesięcznych spotkań rekolekcyjnych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zatytułowany „Ogień dla nas i całego świata”. Będzie to kontynuacja rekolekcji przygotowujących do ŚDM pod hasłem „Dla nas i całego świata”.

tekst: Janina Piszczek