Matka Boża i św. Józef razem

wpis w: Żywy Różaniec | 0

W sobotę, 14 października 2017 r. przybyli do naszej wspólnoty parafialnej wraz ze swoim duszpasterzem – ks. Dariuszem Czają – pielgrzymi z parafii św. Józefa w Krakowie- os. Kalinowym, aby uczcić naszą Patronkę, Matkę Bożą Gajowską. Był to dzień skupienia dla Róż Różańcowych z tamtej i z naszej parafii. Pielgrzymi w liczbie prawie 110 osób zostali przywitani przez ks. Proboszcza, następnie Pani Anna Wojtyczek przedstawiła zebranym historię naszego kościoła i kultu Matki Bożej, po czym ks. Dominik wygłosił konferencję duchową zatytułowaną „Życie duchowe jako walka”. Centralnym puntem dnia była oczywiście Msza św. podczas której pielgrzymi modlili się dziękując i prosząc naszą Panią Gajowską w intencjach noszonych w swoich sercach. Był też czas na budowanie wspólnoty poprzez wspólne biesiadowanie, śpiewy i rozmowy.