Ku czci Matki Najświętszej z Gietrzwałdu

wpis w: Z życia parafii | 0

Rok 2017 to dla nas czas szczególny, bowiem w tym roku przeżywamy 140 rocznicę objawień gietrzwałdzkich oraz 50 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W wydarzeniu tym przed pół wieku brali udział niemal wszyscy biskupi polscy, na czele z Księdzem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim – Prymasem Polski oraz Księdzem Kardynałem Karolem Wojtyłą, Metropolitą Krakowskim. Warto podkreślić, że objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie są jedyni na ziemiach polskich uznanymi za autentyczne przez Kościół.

W dniach 17-19 sierpnia nasi parafianie pod przewodnictwem Pani Marii Wątor mieli okazję pielgrzymować do tego niezwykłego miejsca i pokłonić się w nim Matce Najświętszej. Na pielgrzymim szlaku znalazły się także sanktuaria maryjne w Licheniu i Toruniu. Poniżej publikujemy kilka zdjęć z tego wyjazdu.