Wspomnienia z Kalwarii Pacławskiej (29.08.2015)

wpis w: Żywy Różaniec | 0

29 sierpnia członkowie Żywego Różańca z naszej parafii uczestniczyli w pielgrzymce do niezwykłego miejsca jakim jest Kalwaria Pacławska.

Ta niewielka miejscowość położona jest w południowo-wschodniej Polsce, tuż przy granicy z Ukrainą. Mała, niepozorna, lecz czarująca. Osadzona na szczycie wzgórza, które w biblijnym znaczeniu jest szczególnym miejscem spotkania Boga z człowiekiem. Otoczona piękną przyrodą, przez którą Bóg także przemawia do ludzkiego serca. Kalwaria to miejsce pątnicze – sanktuarium, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy, i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazwane Jerozolimą Wschodu, ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane Jasna Górą Podkarpacia.

W tym właśnie miejscu członkowie Żywego Różańca uczestniczyli we Mszy Świętej oraz modlili się krocząc Drogą Krzyżową po kalwaryjskich dróżkach.