Wypłyń na głębie! – dla kandydatów do bierzmowania 2019/20 r.

wpis w: Ogólne | 0

wyplyn

Wypłyń na głębie!- to wezwanie wypowiedziane u brzegów Jeziora Galilejskiego przez Pana Jezusa miało sens praktyczny – była to propozycja, aby Piotr odbił od brzegu i mimo zniechęcenia raz jeszcze zarzucił sieci. Równocześnie jednak miało ono głęboki sens duchowy: było zachętą do wiary. Tak właśnie zrozumiał je Piotr i zawierzył: „Panie, (…) na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5, 5).

Wszystkich, którzy pragną wypełnić te słowa Pana Jezusa i pogłębić swoją relacje do Niego poprzez przyjęcie sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do młodych uczących się w szkole gimnazjalnej, ale także tych, którzy im towarzyszą w ich drodze do Boga.

Spotkania, które będą miały charakter przede wszystkim duchowy – katecheza i nabożeństwa liturgiczne – będą odbywać się w naszej parafii według następującego harmonogramu:

dla klas VII Szkoły Podstawowej:

1. 10 października (czwartek) – godz. 17.00 – spotkanie organizacyjne
  2. 21 listopada (czwartek) – godz. 17.00 – „Jezus mnie kocha i z miłości oddaje swoje życie”
  3. 12 grudnia (czwartek) – godz. 17.00 – „Ufam Bogu i w Nim odnajduje szczęście”
  4. 9 stycznia (czwartek) godz. 17.00 – „Jezus zakłada swój Kościół”
  5. 13 lutego (czwartek) godz. 17.00 – „Kościół: jeden, święty, powszechny i apostolski”
  6. 12 marca (czwartek) godz. 17.00 – „Kościół katolicki moją drogą do zbawienia”
  7. 16 kwietnia (czwartek) godz. 17.00 – „Sakrament chrztu wprowadza mnie w Kościół”
  8. 14 maja (czwartek) godz. 17.00 – „Moje miejsce w Kościele”
  9. 18 czerwca (czwartek) godz. 16.30 – kl. VII – podsumowanie roku – w kancelarii na plebanii

dla klasy VIII Szkoły Podstawowej: