Z Janem Pawłem II u Królowej

wpis w: Szkoła | 0

Zgodnie z tradycją, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – 4 października 2017 r.- dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II pielgrzymowała na do tronu Królowej Polski na Jasną Górę. Pielgrzymka ta wpisała się w coroczny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. W modlitwie brało udział 15 tys. uczniów wraz z katechetami i wychowawcami z ponad 300 szkół noszących imię Wielkiego Papieża.

Spotkanie na wałach jasnogórskich rozpoczęła modlitwa różańcowa, która była przygotowaniem do Mszy św. Podczas homilii ks. bp Henryk Tomasik, duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wspomniał o słowach jakie kieruje do nas Maryja w 2017 r. płynących z trzech miejsc: z Jasnej Góry (300 lat od koronacji Cudownego Obrazu), z Fatimy (100- lecie objawień) i z Gietrzwałdu (140 rocznica ukazania się Matki Bożej). Zaznaczył, że Maryja wzywa nas do nawrócenia, odmawiania różańca i zawsze wskazuje na Swojego Syna.