Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacji

wpis w: Z życia parafii | 0

MARIA BISTRICA – MEDJUGORIE – MOSTAR  – WODOSPADY KRAVICA – DUBROWNIK – VEPRICE – SPLIT – TROGIR – ZADAR – WYSPA PAG

Cena:  2 300 zł/os. plus 95 euro

Termin: 18.07 – 28.07.2018 r.

 

Dzień 1 wyjazd z Polski

W godzinach wieczornych spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu  i wyjazd. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 2: Maria Bistrica

Rano kontynuacja podróży, krótki postój w Narodowym Sanktuarium Chorwacji w MarijaBistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Msza Św. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w kierunkuMedjugorie. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
Dzień 3: Medjugorie

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba. Msza Św. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Medjugorie, Mostar

Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most ( UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Medjugorie, wodospady Kravica

Rano, po śniadaniu udamy się do wodospadów Kravica. Są one położone niedaleko Medjugorie, wśród lasów. Piękny zespół wodospadów o szerokości 100 m, z czystą, krystaliczną wodę zachwyca swoim pięknem. Czas wolny na odpoczynek. Popołudniu powrót do Medjugorie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Dubrownik

Rano, po śniadaniu powrócimy do Chorwacji i udamy się do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów oraz mury obronne i baszty, twierdze oraz wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 7: Wypoczynek (lub REJS dla chętnych)

Rano, po śniadaniu czas poświęcony na plażowanie i wypoczynek.  Dla chętnych możliwość wyjazdu na wycieczkę (dodatkowo płatną) – rejs statkiem po Morzu Adriatyckim. Po południu powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 8: Veprice,  Split

Rano, po śniadaniu wyruszymy do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Następnie przejdziemy do Splitu– miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO  i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV w. oraz katedrę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 9: Trogir, Zadar

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Msza Św.Następnieprzejazd do Zadaru nazywanego chorwackim Rzymem. Podczas spaceru po mieście zobaczymy kościół św. Donata, katedrę św. Anastazji oraz jedyne na świecie morskie organy. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy  do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:  wyspa Pag, Powrót do Polski

Rano śniadanie w hotelu.Dalej przejazd na wyspę Pag. Zwiedzanie wyspy. Zobaczymy miasto Pag, gdzie powstają najpiękniejsze koronki i sól. Zwiedzanie muzeum koronki i muzeum soli. Na zakończenie wizyta w piwnicy, gdzie dojrzewają najlepsze w Chorwacji owcze sery. Degustacja. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy już w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 11: powrót do Polski

Kontynuacja podróży. Powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja,  barek,  dvd,  wc,  rozkładane fotele);
  • 8 NOCLEGÓW W HOTELACH *** i noclegi w Medjugorie w pensjonacie/hotelu);
  • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
  • UBEZPIECZENIE: NNW + KL, choroby przewlekłe;
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;
  • PODATEK VAT.

Cena nie zawiera: ok 30-35 euro ( fakultatywnie rejs statkiem);  napoi do obiadokolacji; wydatków własnych;dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,9% ceny pielgrzymki (możliwość zawarcia do 5 dni od daty podpisania umowy); dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie); świadczeń niewymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW

Katechetka Janina Piszczek (nr telefonu: 695-886-231) przyjmuje zapisy do 15 grudnia. Przy zapisie należy wpłacić 500,00 zł. zaliczki.