NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego.
 2. Poniedziałek, 1.06., święto NMP Matki Kościoła. Codzienny różaniec o 20.30, który był dotąd odmawiany przez kapłana w kościele, będzie teraz odmawiany przed grotą. Różaniec w Dzień Dziecka będzie odmawiany szczególnie w intencji dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej w poszczególne dni, zarówno osoby indywidualne jak i grupy np. modlitewne, dziecięce, młodzieżowe, sąsiedzkie, przyjacielskie. Również wracamy do zarządzonej przez abpa Marka Jędraszewskiego codziennej cichej adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 3. Środa, 3.06., Pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 4. Czwartek, 4.06., święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w babińcu i w zakrystii. Z racji pierwszego czwartku miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. 20.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza. Różaniec przy Grocie o 20.30 prowadzą lektorzy i ministranci.
 5. Piątek, 5.06., pierwszy piątek miesiąca. 00 – 17.50 możliwość spowiedzi w babińcu i w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Sobota, 6.06., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 7. Niedziela,7.06., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 8. Przez cały czerwiec, po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Wielka prośba o zaangażowanie się w wykoszenie i zgrabienie trawy na plebańskiej łące w sobotę, 6.06., od 9.00, jeśli pogoda pozwoli, w ramach przygotowań do Mszy św. polowej w Boże Ciało. Czym więcej osób się zaangażuje tym efektywniej będzie można wykonać konieczne prace. Bóg zapłać. Program uroczystości Bożego Ciała na stronie internetowej.
 10. Kancelaria parafialna od 1.06. wraca do normalnego trybu funkcjonowania czyli będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy św. Dodatkowo we wtorki po wieczornej Mszy św. będzie czynna administracja cmentarza i wtedy prosimy regulować opłaty za groby i załatwiać wszelkie inne sprawy związane z dysponowaniem grobami. Przypominamy, że ciągle trwa weryfikacja danych o grobach, bardzo wiele grobów jest też nieopłaconych, w wielu przypadkach brak jest danych o dysponentach grobów. Prosimy zainteresować się czy jest uporządkowany status prawny grobów naszych bliskich.
 11. Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących z siedzibą w Krakowie organizuje „Dni otwarte mimo drzwi zamkniętych”. Szczegóły na stronie internetowej centrum.