V NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. Poniedziałek, 18.05., 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. O 18.00 uroczysta Msza św. dziękczynna. Informacja nt. obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego na naszej stronie internetowej. Również na naszej stronie internetowej utwór o Janie Pawle II w wykonaniu naszej parafianki Doroty Wawryszczuk.
  2. Od dzisiaj w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 17 osób mając zasłonięte usta i nos. Na zewnątrz kościoła, na zasadach ogólnych, czyli mając zasłonięte usta i nos oraz zachowując dystans min. 2 m między osobami, może przebywać więcej osób. Dlatego też przed kościołem zostały ustawione dodatkowe ławki a w przedsionku przygotowane krzesełka, które można wykorzystać na zewnątrz. Główne drzwi kościoła, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne, pozostają otwarte. Bardzo prosimy przychodzących do kościoła o zgodne z prawem zasłanianie ust i nosa. Jest to nie tylko wypełnienie przepisu państwowego, ale nade wszystko przykazania miłości bliźniego.
  3. W babińcu zostało przygotowane miejsce do spowiedzi zgodnie z normami sanitarnymi. Od poniedziałku do piątku, od 19.30 do 20.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania. Wejście do babińca z zewnątrz. Bardzo prosimy o dobre wcześniejsze przygotowanie się do spowiedzi.
  4. W sprawach kancelaryjnych prosimy nadal umawiać się telefonicznie.
  5. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii.
  6. Na stronie parafii został umieszczony plan przygotowania plebańskiej łąki do uroczystości Bożego Ciała: zarówno mapa sektorów, jak również zakres i harmonogram prac koniecznych do wykonania. Szczególnie wielka prośba o pomoc w zorganizowaniu nagłośnienia i namiotu na zakrystię.