XI NIEDZIELA 14 czerwca 2020 r.

  1. Serdeczny Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. i procesji eucharystycznej na plebańskiej łące w Boże Ciało. Szczególne podziękowania dla tych, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości jak i wsparli je finansowo. Codziennie po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Gorąco zachęcamy do udziału.
  2. Środa, 17.06., wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  3. Czwartek, 18.06., po procesji poświęcenie wianków.
  4. Piątek,19.06., uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria nieczynna.
  5. Codziennie w naszym kościele, zarządzona przez abpa Marka Jędraszewskiego, cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  6. Przez cały czerwiec, po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. O 20.30 codzienny różaniec przy grocie. W poniedziałek, 15.06., różaniec poprowadzi młodzież klas VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania. Różaniec będzie poprzedzony spotkaniem w kościele o 20.00. Lista osób i grup prowadzących różaniec na stronie internetowej w zakładce „Różaniec przy grocie”. Prosimy o zgłaszanie się kolejnych osób i grup do prowadzenia różańca.
  8. GOPS w Mogilanach informuje, że wznowił działanie Klub Seniora. Spotkania odbywają się w budynku OSP Mogilany w poniedziałki, środy i piątki od 13.00 do 17.00; we wtorki i czwartki od 8.00 – 12.00. W spotkaniach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 60 lat.