XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwca 2020 r.

  1. Wtorek, 23.06., 19.00 zakończenie roku formacyjnego Kręgu Rodzin.
  2. Środa, 24.06., uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości kancelaria nieczynna.
  3. Piątek, 26.06., 9.30 Msza św. dla klas VIII na zakończenie roku szkolnego.
  4. Codziennie w naszym kościele, zarządzona przez abpa Marka Jędraszewskiego, cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  5. Przez cały czerwiec, po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Codzienny różaniec przy grocie o 20.30. W poniedziałek, 22.06., różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodzice ze SP w Gaju, a we wtorek, 23.06., ze SP w Lusinie. Pełna lista osób i grup prowadzących różaniec na stronie internetowej w zakładce „Różaniec przy grocie”. Prosimy o zgłaszanie się kolejnych osób i grup do prowadzenia różańca na lipiec.
  7. Zakończona została realizacja projektu zieleni nad grotą. Serdeczny Bóg zapłać sponsorowi, który pokrył koszty realizacji projektu. Ponieważ zostało 200 sadzonek bodziszka, jest wielka prośba, abyśmy w sobotę, 27.06., od 9.00 spróbowali we własnym zakresie je nasadzić na łukach, po prawej stronie ścieżki, schodząc do groty. Teren wstępnie przygotowany prze koparkę trzeba by było wyrównać, rozwieść i rozplantować ziemię, która jest na parkingu oraz posadzić sadzonki. Będzie nadzór merytoryczny nad pracami. Włączmy się w tę akcję na miarę naszych możliwości, aby nasz „Różańcowy gaj” stawał się coraz piękniejszy. Na stronie parafialnej został zamieszczony projekt zieleni wokół stawu. Gdyby nas było więcej, to moglibyśmy zacząć oczyszczać z chwastów teren przy stawie i przygotowywać zwłaszcza brzegi pod nasadzenia, ufając, że znajdzie się sponsor na zakup sadzonek. Zestawienie potrzebnych sadzonek znajduje się w projekcie. Zatem, jak Bóg da, spotkajmy się w najbliższą sobotę o 9.00 z potrzebnym sprzętem i zapałem do pracy.
  8. Wczoraj rozpoczęła się seria dwudziestu darmowych treningów Nordic Walkingu. Treningi odbywają się w soboty o 9.00. W zajęciach może uczestniczyć każdy chętny. Więcej informacji na stronie internetowej parafii oraz na specjalnej tablicy informacyjnej na ogrodzeniu plebanii na górnym parkingu. Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach, bowiem w zdrowym ciele, zdrowy duch.