XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lipca 2020 r.

  1. Dziś, zgodnie z apelem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
  2. Również, zgodnie z zarządzeniem abpa Jędraszewskiego, w naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  3. Sobota, 11.07., święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  4. Zachęcamy kolejne osoby i grupy do prowadzenia codziennego różańca przy grocie o 20.30. Grafik dostępny jest na stronie internetowej parafii.
  5. W każdą sobotę o 9.00. sponsorowane treningi Nordic Walkingu, otwarte dla wszystkich. Zbiórka na górnym parkingu. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego uczestnictwa.
  6. W dniach od 13 do 16 lipca w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na wsparcie misji w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęt prosimy przywozić na podwórko plebańskie pod starą plebanię. W ubiegłym roku, gdy elektroodpady były gromadzone na parkingu przed plebanią, zostały częściowo rozkradzione. Należy się obawiać, że w tym roku, pomimo monitoringu, byłoby podobnie. Informacje o zbiórce na ulotkach i na stronie internetowej.
  7. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez ostatnie ulewy. Zebrane ofiary zostaną przekazane i rozdysponowane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pomóżmy potrzebującym.
  8. Na polecenie wojewódzkiego konserwatora została przeprowadzona ekspertyza dwóch drzew na środku dolnego parkingu. Okazało się, że są w złym stanie. Ze względu na suche konary przebywanie pod tymi drzewami i parkowanie samochodów może być niebezpieczne. Niebezpieczna może się też okazać zabawa dzieci przy stawie bez opieki dorosłych. O nieszczęście nietrudno! Prosimy o rozwagę.