XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lipca 2020 r.

  1. Dziś rozpoczyna się XXI Tydzień św. Krzysztofa. Po Mszy św. o 17.00 będzie poświecenie rowerów, a w przyszłą niedzielę, 26.07., po każdej Mszy św. na obu parkingach będzie poświęcenie pojazdów. Wzorem lat ubiegłych przy okazji poświecenia pojazdów, będzie zbiórka ofiar na paliwo dla pojazdów misji ks. Wojciecha Kościelniaka w Kiabakari. Zdjęcia pojazdów można zobaczyć na stronie internetowej i na Facebooku parafialnym. Roczny koszt paliwa dla wszystkich pojazdów wynosi 30 tys. zł.
  2. Środa, 22.07., święto św. Marii Magdaleny.
  3. Czwartek, 23.07., święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. Sobota, 25.07., święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na wsparcie misji w najbiedniejszych krajach świata.
  6. W związku z pojawiającymi się nowymi ogniskami zachorowań na COVID-19 parafianie proszą, aby osoby przyjmujące Komunię św. do ust, przystępowały do Komunii św. na końcu, po osobach przyjmujących Ciało Chrystusa na rękę. Przypominamy, że podchodząc do udzielającego Komunii św. należy odsłonić usta chwytając maseczkę za zausznik. Nie wolno dotykać maseczki bezpośrednio. W czasie gdy szafarz wypowiada słowa „Ciało Chrystusa” przystępujący do Komunii św. wyciąga obie dłonie w kierunku szafarza (bez rękawiczek) w ten sposób, że lewa dłoń znajduje się nad prawą. Osoby leworęczne trzymają prawą dłoń nad lewą. Szafarz udziela Komunii św. kładąc Ciało Chrystusa na dłoni przyjmującego. Przyjmujący odpowiada „Amen” i natychmiast po otrzymaniu Komunii św. palcami dłoni, która znajdowała się pod spodem ujmuje Ciało Chrystusa i Je spożywa. Nie wolno odejść od szafarza trzymając Ciało Chrystusa w ręce i spożywać po drodze na swoje miejsce. Po spożyciu Komunii św. należy ponownie założyć maseczkę nie dotykając jej bezpośrednio. Polecamy lekturę artykułów na temat przyjmowania Komunii św. zamieszczonych na parafialnym Facebooku.
  7. Pani Janina Piszczek organizuje 3-dniową pielgrzymkę na Podlasie, szlakiem trzech religii w terminie 21-23.08.2020. Szczegóły na stronie internetowej parafii.