XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 sierpnia 2020 r.

 1. Niedziela, 2.08., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Środa, 5.08., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 3. Czwartek, 6.08., święto Przemienienia Pańskiego i zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 4. Piątek, 7.08., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w babińcu i w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Sobota, 8.08., wspomnienie św. Dominika, patrona ks. wice proboszcza, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
 6. Ks. Wojciech Kościelniak serdecznie dziękuje za złożone ofiary na paliwo dla pojazdów jego misji w kwocie 5247,00 zł.
 7. Na stronie internetowej miesięczne zestawienie ofiar złożonych w lipcu na spłatę długu za zakup i montaż ogrzewania kościoła oraz na utrzymanie duszpasterzy.
 8. Ze względu na epidemię dużo osób uczestniczy w niedzielnej Mszy św. na zewnątrz kościoła. Aby takie uczestnictwo miało sens, musi być przynajmniej dobrze słychać co dzieje się w kościele. Dlatego też zostało zakupione i zamontowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Koszt 10300,00 zł. Gdyby ktoś chciał partycypować w kosztach, byłoby to z wielkim pożytkiem dla finansów parafii. Ofiary można składać poprzez parafialną stronę internetową, wykorzystując rozmaite formy płatności.
 9. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomniał, że przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne. Pełna wypowiedź rzecznika na naszej stronie internetowej i na Facebooku.
 10. Pięknie obrodziły jabłka w plebańskim sadzie. Zachęcamy, aby je zebrać i wykorzystać, żeby się nie zmarnowały.
 11. Pięknieje nasz „Gaj różańcowy”. Udało się uzgodnić z konserwatorem projekt nasadzeń wokół stawu. Zostały zamówione sadzonki i trzeba będzie je zasadzić. Serdeczna prośba, abyśmy w sobotę, 8.08., od 9.00 włączyli się w akcję sadzenia. W sumie będzie kilkaset sadzonek, zatem im więcej nas będzie, tym łatwiej będzie wykonać to zadanie. Byłoby wspaniale gdyby udało zagospodarować teren przy grocie i stawie przed odpustem, tak byśmy mogli się pochwalić naszym „Gajem różańcowym” gościom, którzy przyjdą na odpust.