XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Poniedziałek, 10.08., święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  2. Czwartek, 13.08., święto NMP Kalwaryjskiej.
  3. Piątek, 14.08., wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 w ramach sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.
  4. Sobota, 15.08., uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to również święto Wojska Polskiego i 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” – zwycięskiej obrony Warszawy przed bolszewikami.
  5. Serdeczny Bóg zapłać nielicznej, ale pracowitej i wytrwałej grupie parafian, którzy wczoraj włączyli się w akcję sadzenia kwiatów wokół stawu. Mamy nadzieję, że sadzonki się przyjmą i na odpust będzie już pięknie.
  6. „W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych” – czytamy w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego.
  7. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zaapelował również o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich rowerzystów na wycieczkę do Dziekanowic. Zbiórka o 14.00 przy kościele w Gaju na parkingu górnym. Przypominamy, że wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo, dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.