XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 września 2020 r.

  1. Przeżywamy dziś odpust parafialny z okazji święta Narodzenia NMP, czyli święto parafii i dzień szczególnej łaski, polegającej na darowaniu kary za grzechy już odpuszczone w Sakramencie Pokuty. W tym celu należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, przyjąć Komunię św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. 0 11.30 suma odpustowa z procesją i błogosławieństwem dzieci.
  2. Poniedziałek, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu w Lusinie przy ulicy Brzegi.
  3. Czwartek, 17.09., 16.30 zbiórka dla chcących służyć przy ołtarzu. Zapraszamy panów, począwszy od klasy III. Również w czwartek o 18.00 Msza św., a po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców.
  4. Piątek, 18.09., święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania odpustu. Niech Pani Gajowska wyprasza potrzebne łaski. Zapraszamy do sklepiku parafialnego jak również do stoiska z darmowymi materiałami informacyjnymi o naszej parafii. Zapraszamy także na cotygodniowe spotkania z Matką Boską Gajowską w każdą sobotę o 7.00 rano, jak również na codzienny „Różaniec przy grocie” o 20.30.
  6. Zachęcamy zwłaszcza gości by zobaczyć efekty prac przy rewitalizacji parafialnego parku, w ramach projektu noszącego roboczą nazwę „Ścieżki Maryjne”. Nasze „Ścieżki Maryjne” zostały przez Gminę Mogilany zgłoszone do konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Jest jeszcze tydzień by zagłosować na nasz projekt na stronie internetowej konkurs.visitmalopolska.pl. Prosimy o głos. To znakomita okazja do promocji naszego sanktuarium.
  7. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie przeprowadzamy tradycyjnej zbiórki inwestycyjnej podczas odpustu. Prosimy jednak by składać ofiary czy to w kopertach na tacę, czy też bezpośrednio na konto parafii, na następujące cele: spłata długu z 2018 roku za zakup i montaż ogrzewania w kościele – niecałe 10 tyś zł., zapłata za nagłośnienie zewnętrzne kościoła – 3,9 tyś. zł, zapłata za instalację odgromową na plebanii – 6 tys. zł, remont konstrukcji wieży kościoła na której zawieszone są dzwony. Szacowany koszt remontu to 15 tys. zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
  8. W przyszłą niedzielę 20.09., zapraszamy wszystkich rowerzystów na wycieczkę do Mogiły. Zbiórka o 11.00 przy kościele w Gaju na górnym parkingu. Przypominamy, że wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.