Róża II Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy powstała w 1995 r. jako druga Róża w parafii. Do Róży należą same kobiety, w większości mieszkanki Lusiny (jedna osoba jest z Gaja). Przez okres 25 lat zmarło osiem Pań , ich miejsce uzupełniły nowe członkinie.

W bieżącym roku Róża MBNP obchodzi 25 lecie istnienia. Z tej okazji członkinie ufundowały jako wotum wdzięczności srebrną róże, która została ofiarowana Matce Bożej podczas Mszy św. odpustowej (13 września 2020 r.)

Patronka Róży Matka Boża Nieustającej Pomocy czczona jest jako opiekunka smutnych i potrzebujących pomocy. Jej święto przypada 27 czerwca. W tym dniu członkinie Róży szczególnie modlą się do Matki Bożej zanosząc swoje prośby i podziękowania .

Założycielką Róży jest Pani Daniela Bobek i do dnia dzisiejszego jest Jej zelatorką .