Róża VI Matki Bożej Kalwaryjskiej

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej została założona 30 listopada 1996 r. przez mężczyzn z Lusiny (jeden z mężczyzn był z Opatkowic). Inspiracją powstania Róży była chęć modlitwy różańcowej wraz z innymi wspólnotami Róż różańcowych, które już powstały w parafii.

Patronalny dzień Róży to 13 sierpnia czyli święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Przez Jej wstawiennictwo członkowie Róży zanoszą intencje modlitewne za parafie, rodziny, dzieci, Ojca Świętego itp. Każdego roku, w tym dniu, zamawiana jest Msza św w intencji członków Róży i ich rodzin. Ponadto członkowie tej wspólnoty uczestniczą w uroczystościach w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz pielgrzymują do innych sanktuariów w Polsce i za granicą. Przez lata wyjazdy do Kalwarii animował śp. Pan Czesław Banach, były kościelny w gajowskim sanktuarium.

Skład Róży w czasie jej trwania zmieniał się, trzy osoby zrezygnowały, a pieć osób zmarło. Ich miejsce uzupełniły cztery osoby z Gaja oraz z Lusiny. 

Zelatorem od samego początku istnienia Róży był śp. Pan Jan Szerszeń. Aktualnie jest nim Pan Marek Mrowczyk, a jego zastępcą Pan Andrzej Kłosowski.

W 2021 r. Róża MB Kalwaryjskiej odchodziła Srebrny Jubileusz istnienia. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna TUTAJ.