XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 września 2020 r.

 1. Dziś, 20.09., 17.00 Msza św., a po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych i ich rodziców.
 2. Poniedziałek, 21.09., święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 3. Czwartek 24.09., 16.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od klasy III. O 18.00 Msza św., po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i ich rodziców. Przypominamy, że osoby, które pragną przystąpić do bierzmowania z naszej parafii powinny złożyć u księdza Dominika „Deklarację kandydata”.
 4. Niedziela, 27.09., po Mszy św. wieczornej ognisko na pożegnanie lata i przywitanie jesieni. Zapraszamy wszystkich parafian. Kiełbasa, chleb i napoje będą przygotowane. Prosimy o przyniesienie patyków do pieczenia kiełbasy, a parafian, którzy uprawiają ziemniaki, o podarowanie kilku kilogramów. Oczywiście wszelkie pomysły i pomoc są mile widziane.
 5. Wielkie dzięki wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w ubiegłą niedzielę, przyczyniając się do rozwoju kultu MB Gajowskiej.
 6. Szczególne podziękowania tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie kościoła jak i samej uroczystości odpustowej z panią Zakrystianką na czele.
 7. Serdeczne podziękowania za przepiękną ikonę przedstawiającą narodzenia NMP oraz za złożone wota. Niezmiernie cieszy, że odradza się zwyczaj ich składania. Niech będą znakiem odradzania się kultu Pani Gajowskiej. Ponawiamy zaproszenie na cotygodniowe spotkania z Matką Boską Gajowską w każdą sobotę o 7.00 rano, jak również na codzienny „Różaniec przy grocie” o 20.30.
 8. Zapraszamy również do aktywnego włączania się w liturgię niedzielnych Mszy św. poprzez odczytywanie Słowa Bożego, modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Na naszej stronie parafialnej została aktywowana funkcja zgłaszania się do tych posług on-line, by usprawnić angażowanie się parafian w liturgię. Prosimy korzystać z tej możliwości.
 9. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. W kopertach złożono 3150 zł, a na konto wpłynęło 6650 zł, co daje łącznie 9800 zł. Kwota ta pozwoliła spłacić dług za nagłośnienie i koleją ratę długu za ogrzewanie kościoła. Pozostały jeszcze 4 tys. zł długu za ogrzewanie, 6 tyś zł za instalację odgromową oraz potrzebne są środki na remont konstrukcji wieży kościoła na której zawieszone są dzwony. Szacowany koszt remontu to 15 tys. zł. Jeszcze raz Bóg zapłać za złożone ofiary i prosimy o dalsze.
 10. Pięknie dziękujemy za głosy oddane na nasze „Ścieżki Maryjne” w ramach konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Obecnie na 47 zgłoszonych atrakcji w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” znajdujemy się na 10 pozycji. Dziś ostatni dzień głosowania. Zagłosujmy koniecznie. Mamy szansę poprawić naszą lokatę w pierwszej dziesiątce. Szczegóły na konkurs.visitmalopolska.pl lub na stronie parafialnej.
 11. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie udostępnił portal Sakralne Dziedzictwo Małopolski sdm@upjp2.edu.pl. Na portalu można znaleźć informacje o naszym kościele.