Wycieczka rowerowa do Opactwa Cystersów w Mogile

W niedzielę, 20.09.,  z Gaja wyruszyła druga w tym roku wycieczka rowerowa. Dziesięciu rowerzystów z naszej parafii wyjechało w trasę wiodącą przez Swoszowice i Bieżanów do Mogiły w Nowej Hucie. W Opactwie Cystersów zgromadzili  się w tym dniu wierni u stóp cudownego wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego, by uczestniczyć we Mszy świętej i pomodlić się. Przed klasztorem spotkaliśmy więc mnóstwo pielgrzymów oraz turystów, w tym także rowerzystów, tym bardziej, że trafiliśmy na wrześniowy odpust parafialny, który jest  najważniejszą uroczystością w Mogile w ciągu całego roku. Mieliśmy okazję obejrzeć kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wacława przy klasztorze oraz drewniany kościół pw. św. Bartłomieja, pospacerować pod murami dziedzińca klasztornego, na dziedzińcu i w ogrodzie klasztornym. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy ścieżką rowerową wiodącą wzdłuż Wisły. W trakcie jazdy podziwialiśmy panoramę Krakowa przy pięknej wrześniowej pogodzie. Kładką Ojca Bernatka przeprawiliśmy się na drugi brzeg Wisły i przez Podgórze pomknęliśmy do Łagiewnik, gdzie na chwilę zatrzymaliśmy się przed sanktuarium. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszej tradycji i w Swoszowicach wpadliśmy do cukierni na lody, które jak zwykle były pyszne. Pokonaliśmy blisko 50 kilometrów.
Zapraszamy wszystkich na nasze następne wycieczki  rowerowe.
Ewa Król