XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2020 r.

  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na parafialne ognisko. Wszystko gotowe, prosimy tylko przynieść patyki do pieczenia kiełbasy.
  2. W naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest, zarządzona przez abpa Marka Jędraszewskiego, codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Po Mszy św. różaniec.
  3. Środa, 7.10., pierwsza środa miesiąca, po różańcu modlitwy do MB Gajowskiej.
  4. Czwartek, 8.10., spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania: 16.30 kl. VII, 19.00 kl.VIII.
  5. Piątek, 9.10.,16.30 zbiórka kandydatów na ministrantów.
  6. Sobota, 10.10., 9.00 spotkanie młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych przygotowującej się do bierzmowania w listopadzie br. 19.15 Wieczór Uwielbienia Pana.
  7. Niedziela, 11.10., XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Po Mszach św. przed kościołem zbiorka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Na stronie internetowej zestawienie ofiar złożonych we wrześniu na utrzymanie kapłanów i na spłatę zadłużenia za zakup i montaż ogrzewania w kościele w 2018 r. Do spłacenia pozostało już tylko 1780 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i za zaangażowanie w pracę na rzecz parafii.
  9. Od dzisiaj przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z prasą pod chórem są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Na ich odwrocie prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”. Cena 8 zł.