XXX NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego 25 października 2020 r.

 1. Serdeczne podziękowania za respektowanie w naszym kościele zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Aby ułatwić udział w liturgii w reżimie sanitarnym, w przedsionku kościoła nad drzwiami wahadłowymi został zainstalowany wyświetlacz pokazujący aktualną liczbę wiernych w kościele. Jeśli jest ona mniejsza od wyznaczonego limitu świeci się zielone światło i można wchodzić do kościoła. W momencie osiągniecia limitu zapala się czerwone światło sygnalizujące niemożność wejścia do kościoła. Prosimy stosować się do sygnalizacji na wyświetlaczu. Po wejściu do kościoła prosimy zajmować miejsca w ławkach, wyznaczone tak, aby ułatwić zachowanie wymaganego dystansu. Ministranci i lektorzy wchodzą do kościoła przez zakrystię. Osoby uczestniczące we Mszy św. na zewnątrz kościoła, wchodzą do kościoła by przyjąć Komunię św.
 2. Przypominamy, że w zawiązku z ogłoszonymi zasadami bezpieczeństwa w strefie czerwonej, w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć max 25 osób. W przedsionku mogą przebywać max 2 osoby.
 3. Od poniedziałku, 26.10., zostaje wznowiona codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy przed wieczorną Mszą św. Msza św. wieczorna i różaniec będą codziennie transmitowane on-line.
 4. Zachęcamy do włączania się w codzienną modlitwę różańcową przy Grocie o 20.30 prosząc zwłaszcza o zdrowie dla chorych, dary Ducha Świętego dla pracowników służby zdrowia i rządzących oraz o odpowiedzialność nas wszystkich za siebie nawzajem.
 5. Dziś przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego obchodzona we wszystkich kościołach, których dokładna data poświęcenia nie jest znana. Nasz kościół był poświęcony w 1636 r. przez biskupa sufragana krakowskiego Tomasza Oborskiego, ale daty dziennej nie znamy, więc włączamy się w dziękczynienie Kościoła na całym świecie za świątynie parafialne. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Przy okazji tej uroczystości pragniemy poinformować, że po siedmiu miesiącach oczekiwania otrzymaliśmy pozwolenie konserwatorskie na remont fundamentów i dachu kościoła. Obecnie czynione są starania o pozwolenie budowlane jak również o dotacje. Polecamy szczodrobliwości parafian troskę o naszą parafialną świątynię.
 6. W związku z pandemią i zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dziś o 00 w kaplicy na cmentarzu dodatkowa Msza św.
 7. Środa, 28.10., święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 8. Sobota, 31.10., 15.00 w kaplicy cmentarnej dodatkowa Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych. W przypadku ogłoszenia dodatkowych ograniczeń sanitarnych dotyczących cmentarzy zostanie odwołana.
 9. Niedziela, 1.11., Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele tylko o 7.30, 9.30. Msza św. o 11.30 będzie w kaplicy na cmentarzu. O 14.00 procesja różańcowa z wypominkami i bezpośrednio po niej Msza św. w kaplicy cmentarnej. Nie będzie Mszy św. o 17.00 w kościele. Jeśli natomiast zostaną ogłoszone dodatkowe ograniczenia dotyczące cmentarzy, wszystkie Msze św. będą w kościele, procesja po cmentarzu będzie odwołana, a wypominki jednorazowe i różaniec za zmarłych będą w kościele po Mszy św. o 17.00.
 10. Będzie można parkować na plebańskiej łące przy ul. Maryjnej jak i poniżej parkingu przy cmentarzu. Na cmentarnym parkingu będą ustawione ToiToie.
 11. Poniedziałek, 2.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o 9.00 i 15.00, w kościele o 7.00 i 18.00. W przypadku ograniczeń sanitarnych na cmentarzu wszystkie Msze św. będą w kościele. Po Mszy św. o 18.00 różaniec za zmarłych rozpoczynający modlitwę wypominków listopadowych. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych będzie odmawiany przez cały listopad po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku.
 12. W związku z pandemią, na podstawie dekretu Stolicy Apostolskiej nie tylko od 1 do 8 listopad, ale przez cały listopad, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. To ważny wyraz naszej wiary w tajemnicę świętych obcowania, czyli duchowej łączności pomiędzy Kościołem pielgrzymującym na ziemi i Kościołem triumfującym w niebie.
 13. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, jak również na cmentarzu: w sobotę, 31.10 po Mszy św. o 15.00 oraz w niedzielę 1.11., po Mszy św. o 11.30 i przed procesją od 13.30.