I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne przez cały Adwent w zakrystii. Będzie również „Zestaw Bożonarodzeniowy” przygotowany przez nasze archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Jak co roku będzie można również nabycia świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.
 4. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 5. Środa, 2.12., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 6. Czwartek, 3.12., pierwszy czwartek miesiąca. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 7. Piątek, 4.12., pierwszy piątek miesiąca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Sobota, 5.12., pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. roratniej o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. Od przyszłej niedzieli, 6.12., rozpoczynamy modlitwę wypominków rocznych, która potrwa do ostatniej niedzieli października 2021r. Imiona i nazwiska naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, podzielone na dwie części, będą odczytywane na zmianę w każdą niedzielę przed Mszami św. o 7.30 i 9.30, a Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00.
 10. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży z klas VII i VIII będzie kontynuowane online. Kandydaci, którzy nie uczęszczają do szkół w Gaju i Lusinie, proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy parafii. Najbliższe spotkanie będzie: dla klas VII – 10.12., 16.30; dla klas VIII – 10.12., 19.00.
 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Został spłacony dług za ogrzewanie. Do spłacenia pozostało już tylko 7 tyś zł za remont konstrukcji podtrzymującej dzwony, odnowienie małego dzwonu zwanego sygnaturką i wykonanie instalacji umożliwiającej elektryczne sterowanie. Niech gajowskie dzwony dzwonią na chwałę Maryji.
 12. W minioną środę 25.11., ks. Proboszcz przeszedł pomyślnie zabieg kardiochirurgiczny. Dziękuje za modlitwę i dalej się poleca naszym modlitwom.