II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020 r.

  1. Dziś, 6.12., II niedziela Adwentu, a zarazem XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie, Kościołowi za wschodnią granicą, służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie. Osoby pragnące wesprzeć materialnie wspólnoty katolickie na Wschodzie znajdą więcej informacji na stronie naszej parafii.
  2. W zakrystii są dostępne opłatki, jak również „Zestaw Bożonarodzeniowy” przygotowany przez nasze archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Jak co roku można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.
  4. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Adwentu.
  5. Wtorek, 8.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 12.00 – 13.-00 Godzina łaski, którą w naszym kościele poprowadzą przedstawiciele Róży Różańcowej Rodziców. O 18.00 uroczysta Msza św. w intencji dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w 3 rocznicę powstania Koła.
  6. Czwartek, 10.12., spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania z klas VII –16.30; z klas VIII –19.00.
  7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Został spłacony dług za ogrzewanie. Do spłacenia pozostało już tylko 7 tyś zł za remont konstrukcji podtrzymującej dzwony, odnowienie małego dzwonu zwanego sygnaturką i wykonanie instalacji umożliwiającej elektryczne sterowanie. Trwają także prace przy czyszczeniu, konserwacji i strojeniu organów.
  8. Z powodu zarażenia koronawirusem Ks. Proboszcz nadal pozostaje w szpitalu, ale czuje się dobrze i poleca się naszym modlitwom.