III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020 r.

 1. W miniony wtorek, 8.12., Papież Franciszek listem apostolskim „Patris corde” ogłosił Rok św. Józefa, który będzie trwał do 8.12.2021. W tym czasie powinniśmy starać się jeszcze bardziej poznać i naśladować postać Oblubieńca NMP. Penitencjarnia Apostolska udzieliła na Rok Jubileuszowy specjalnych odpustów. Więcej na ten temat na stronie internetowej.
 2. Dziś, 13.12., III niedziela Adwentu. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na wsparcie budowy kościoła parafialnego p.w. św. Jana Pawła w Krakowie – Ruczaju. Niech nasza modlitwa za nowo powstającą parafię oraz ofiara materialna będą formą naszej jałmużny adwentowej. Więcej informacji o nowo budowanym kościele na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Przypominamy, że w naszym kościele wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne wynikające z respektowania przepisów państwowych. We Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć max 12 osób. Przy wchodzeniu do kościoła prosimy stosować się do sygnalizacji na wyświetlaczu licznika osób w kościele, umieszczonego w przedsionku kościoła nad drzwiami wahadłowymi. Po wejściu do kościoła prosimy zajmować miejsca zachowując wymagany dystans. Osoby uczestniczące we Mszy św. na zewnątrz kościoła, wchodzą do kościoła by przyjąć Komunię św. Spragnionych Eucharystii zapraszamy w tygodniu na poranne Msze św., które nie są szczególnie oblegane. Codzienna Msza św. wieczorna jest transmitowana online. Przestrzeganie przepisów sanitarnych jest świadectwem troski o zdrowie swoje i bliźnich. Kto je lekceważy powinien w adwentowym rachunku sumienia zadać sobie pytanie o wypełnianie przykazania V Dekalogu „Nie zabijaj” oraz przykazania miłości bliźniego.
 4. W zakrystii są dostępne opłatki, jak również „Zestaw Bożonarodzeniowy”, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Jak co roku można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.
 6. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w zakrystii. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Adwentu.
 7. Czwartek, 17.12., 20 kandydatów z klas I szkół ponadpodstawowych z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania w Kościele Mariackim w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie o tej młodzieży.
 8. Do piątku, 18.12., w zakrystii lub telefonicznie można zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną odbyć spowiedź przedświąteczną, która będzie w sobotę, 19.12., od godz. 9.30.
 9. Nasza parafianka Pani Dorota Wawryszczuk przekazała naszej parafii 50 płyt z nagranymi kolędami. Na płycie znajduje się 15 utworów, w tym 11 w formie śpiewanej i 4 wiersze interpretowane przez aktorów krakowskich. Ofiary składane przy okazji nabycia płyty przeznaczone są na wsparcie naszej parafii. Płytę można nabyć w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafii. Wciąż trwają  prace przy czyszczeniu, konserwacji i strojeniu organów.
 11. Proboszcz nadal przebywa w szpitalu na oddziale covidowym, ale czuje się dobrze. Dziękuje za modlitwę i zapewnia o swojej w intencji całej parafii.