V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 luty 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  2. Środa, 10.02., 18.00 – Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Czwartek, 11.02., spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania: 16.30 – kl. VII, 19.00 – kl. VIII.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie domów księży chorych w Swoszowicach i Makowie Podhalańskim, na utrzymanie księży emerytów, na misje i na UPJPII, w kwocie 3170 zł, złożone w ramach dorocznej ofiary kolędowej.
  5. Po dwóch latach nieobecności (rok na wystawie „Polonia sacra” w Muzeum Archidiecezjalnym i rok w pracowni konserwatorskiej) powrócił najcenniejszy obraz w naszym kościele: Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przez ponad 100 lat (1845-1956) znajdował się w ołtarzu głównym, przybity do bardzo zniszczonej ikony Matki Bożej Gajowskiej, która została zachowana jedynie jako relikwia. Obraz wraz z ramą był w bardzo złym stanie i musiał zostać poddany renowacji: płótno na którym jest namalowany zostało wzmocnione, obraz odczyszczony; ramy zaatakowane przez kornika i z ubytkami, zostały naprawione i zaimpregnowane a następnie wraz koronami Matki Bożej i Dzieciątka oraz berłem, zostały pokryte prawdziwym złotem. Bóg zapłać ofiarodawcom za pokrycie kosztów renowacji. Zdjęcia obrazu jak również link do strony internetowej, gdzie opisany jest ten obraz i inne zabytki w naszym kościele zostały umieszczone na stronie parafialnej.
  6. Dobiega końca, trwający ponad dwa miesiące, remont organów. W założeniu miało być czyszczenie i konserwacja naszych organów, wykonanych przez Tomasza Fala na początku XX w, gdyż ostatnie prace przy organach prowadzone były 2007 r., skończyło się jednak na remoncie generalnym. W 2014 r. znana organmistrzowska firma Sławomira Piotrowskiego z Modlnicy złożyła ofertę remontu generalnego naszych organów wycenioną na kwotę 44 tyś zł. Koszt zakończonego remontu wyniósł 15 tyś. czyli 1/3 kwoty sprzed siedmiu lat. Pięknie dziękujemy panu Dawidowi Zagórskiemu, organmistrzowi, który profesjonalnie i z sercem wykonał remont. Z każdego kupionego albumu „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej” 20 zł stanowiło cegiełkę na remont organów. Kupiono 40 albumów, zatem jest już 800 zł. Do zebrania pozostało więc 14200 zł. Ofiary prosimy składać w kopertach z napisem „Remont organów” lub przelewem, wpisując zawsze w tytule „darowizna na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać. Fotorelacja z remontu organów na stronie parafialnej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 17.00 zagra pan prof. Krzysztof Latała z Krakowskiej Akademii Muzycznej, a po Mszy św. będzie krótki recital organowy w wykonaniu pana Profesora, transmitowany on-line. Na stronie internetowej krótki filmik przedstawiający sylwetkę prof. Latały, jednego z najwybitniejszych obecnie polskich organistów.