III Róża Rodziców – Św. Jana Pawła II

Róża im. św. Jana Pawła II powstała 1 marca 2020 r. w ramach, funkcjonującego od 2001 r., Różańca Rodziców za dzieci, zgodnie z zasadami przedstawionymi na www.rozaniecrodzicow.pl

Inspiracją do powstania Róży było przekonanie, że najlepsze, co my rodzice możemy ofiarować swoim dzieciom, to codzienna modlitwa w ich intencji, zanoszona do Jezusa przez ręce Jego Matki.

Do Róży należy 20 rodziców: 3 małżeństwa, mama z córką, teść z synową i 10 pozostałych rodziców. Wszyscy mieszkamy na terenie parafii Narodzenia NMP w Gaju (17 osób w Gaju, 3 w Lusinie). Codziennie otaczamy modlitwą różańcową łącznie 41 naszych dzieci.

Za Patrona Róży obraliśmy sobie św. Jana Pawła II, który jest nazwany Papieżem Rodzin. Dzień patronalny Róży przypada 22 października. W tym dniu staramy się uczestniczyć we Mszy św. i szczególnie polecamy nasze dzieci opiece św. Jana Pawła II.