UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 16 maja 2021 r.

  1. „Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela”.
  2. Środa, 19.05., 18.00 – Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Piątek, 21.05., trzeci piątek miesiąca, Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  4. Sobota, 22.05., o 10.00 Pierwsza Komunia św. dzieci ze szkoły w Gaju, o 12.00 ze szkoły w Lusinie. 18.00 Msza św. i czuwanie do 20.30 przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
  6. „Majówka przy grocie” codziennie o 20.30. Serdeczny Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w „Majówce przy grocie” i za złożone ofiary „kolędowe”. Wielkie dzięki za troskę o grotę i teren wokół niej. W tym tygodniu na „Majówki przy grocie” szczególnie zapraszamy parafian z następujących rejonów kolędowych, których prosimy też o poprowadzenie modlitw:

16.

ND

16.05.

GAJ, ul. Bema 2, ul. Szkolna (od nru 78 do nru 2), ul. Wąwozowa (od nru 20)

17.

PN

17.05.

LUSINA, ul. Zdrojowa od nru 4 (w tym ul. Źródlana 1) do ul. Kościelnej

18.

WT

18.05.

GAJ, ul. Księżówka (od nru 5)

19.

ŚR

19.05.

LUSINA, ul. Kwiatowa od nru 82 do skrzyżowania z ul. Górską

20.

CZ

20.05.

LUSINA, ul Kwiatowa od skrzyżowania z ul. Górską do nru 8

21.

PT

21.05.

GAJ, ul. Zadziele od ul. Księżówka ( od nru 146 – nry parzyste do Lusiny)

22.

SB

22.05.

LUSINA, ul. Chałubińskiego (od nru 128a), ul. Zdrojowa 2, ul. Łąkowa 4 i 5

23.

ND

23.05.

GAJ, ul. Bema 22, 24; ul. Zadziele od ul. Bema od do Lusiny w tym ul. Latochówki 2, ul. Łąkowa i ul. Kwiatowa

Pełny harmonogram „Majówek przy grocie” wg rejonów kolędowych, umieszczony jest na stronie internetowej.

  1. Zapraszamy na treningi firnessowe w czwartki o 18.00 i Nordic Walkingu w soboty o 9.00. Treningi są otwarte dla wszystkich i darmowe.
  2. Zapraszamy na kolejną edycję kursu pisania ikon „Mogilańskie Ikonopisanie”. Uczestnicy będą pisać ikonę Matki Bożej Gajowskiej tradycyjną techniką tempery jajowej stosowaną od starożytności. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Mogilany. Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 275 zł. Kurs prowadzi ikonopisarz Marcin Musiał. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej oraz stronie facebookowej pl. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. W tym roku Boże Ciało wypada 3.06.2021. Trasa procesji będzie wiodła nowymi alejkami wokół stawu i wokół dolnego parkingu. Przygotowujemy się również do kolejnego etapu rewitalizacji naszego parafialnego parku, gdzie powstaje „Różańcowy gaj”. Zostaną wykonane cztery placyki, odpowiadające czterem częściom różańca, które będą połączone ścieżką, tak by móc spacerować i modlić się w całym parku. Wielka zatem prośba o pomoc w uporządkowaniu terenu pomiędzy grotą a boiskiem oraz poniżej stawu. Chodziłoby o pocięcie i usunięcie pozostałych po wycince drzew konarów i gałęzi, wycięcie zarośli oraz wykoszenie całego terenu. Zapraszamy zatem w sobotę, 29.05., o 9.00. Jeśli posiadamy, zabierzmy z sobą, piły łańcuchowe, kosiarki żyłkowe, również z końcówkami do zarośli, grabki i co tam jeszcze może być potrzebne, a nade wszystko dużo pozytywnej energii. Choć pracy jest ogrom, z całą pewnością uda nam się wspólnymi siłami przygotować teren na Boże Ciało i kolejne inwestycje. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.