XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 czerwca 2021 r.

  1. Dziś na Mszy św. o 17.00 ks. kard. Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII. Poświęci również kaplicę św. Józefa w dawnym babińcu, gdzie został umieszczony nowy ołtarz z obrazem św. Józefa. Jest to wydarzenie historyczne w naszym kościele, liczącym już blisko 400 lat. Główny ołtarz został wykonany 1712 r., ołtarz MB Różańcowej sześć lat później, w 1718 r., zaś ołtarze Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Chrystusa Ukrzyżowanego pochodzą 1899 r. Tak więc po 122 latach w naszym kościele pojawił się nowy, i biorąc pod uwagę szczupłość miejsca, zapewne ostatni ołtarz, ufundowany w Roku św. Józefa i w roku ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Odnowiony obraz św. Józefa znajdujący się w nowym ołtarzu, został namalowany na zasuwę do ołtarza Matki Boskiej Różańcowej przez Wojciecha Eljasza około 1873 r. Wisiał trochę zapomniany, tam gdzie obecnie znajduje się odnowiony i oświetlony obraz MB Królowej z Dzieciątkiem. Więcej informacji historycznych o naszym kościele na stronie https://sdm.upjp2.edu.pl/miejscowosci/gaj. Serdeczne Bóg zapłać fundatorowi ołtarza, który przekazał 60 tys. na jego wykonanie, jak i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kaplicy św. Józefa w dawnym babińcu, zwłaszcza wielkie dzięki za profesjonalne i gratisowe odnowienie świeczników, które nieużyteczne leżały na starej plebanii. Miejmy nadzieję, że kult św. Józefa będzie się rozwijał w naszej parafii.
  2. Środa, 16.06., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  3. Piątek, 18.06., Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  4. Przez cały czerwiec litania do NSPJ odmawiana jest po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
  5. Panu Andrzejowi Kowalczykowi serdeczne Bóg zapłać za wykoszenie plebańskich łąk nad kościołem i pod cmentarzem. Siano zbiorą podopieczni oo. Bonifratrów z Konar, z przeznaczeniem dla koni ze stadniny prowadzonej przez Fundację Bonifraterską.